HC Lvi Břeclav – děti a mládež – Souhrn výsledků za 2.3. – 6.3.

UPOZORNĚNÍ: Ledová plocha v Břeclavi nám tuto sezonu končí 31. 3. 2016, pak opět bude k dispozici až od 1.8. tedy týden před memoriálem Ivana Hlinky, který že  bude ve dnech 6.8.-13.8.2016

Ml. žáci U12

Mladší a starší žáci měli na programu poslední víkendové dvojkolo. Obě utkání byla hrána na hřištích soupeřů. Jak v derby s Hodonínem tak v utkání proti znojemským Orlům byli naši mladší žáci favority. I v Hodoníně i ve Znojmě Lvíčata potvrdila roli favoritů. Obě utkání, ovšem nebyla zdaleka lehká. Zejména Hodonín nás zlobil až do konce druhé třetiny. Až v poslední části se nám povedlo utéct na rozdíl až pěti branek. Domácí pouze v závěru stihli dát druhý gól a výsledek kosmeticky upravit.

Ve Znojmě se našim i povedlo udržet čisté konto, a domů si odvezli přesvědčivou výhru. Před našimi posledními dvěma zápasy jsme v tabulce na prvním místě s čtyřbodovým náskokem  před celkem z Brumova – Bylnice, který má jedno utkání odehrát navíc.

SHKM Hodonín : HC Lvi Břeclav             2:6
HC Znojemští Orli :  HC Lvi Břeclav       0:7

St. žáci U14

V sobotu jeli starší žáci v derby s Hodonínem překvapit. začátek utkání byl skutečnou studenou sprchou pro domácí. Na začátku třetí minuty jsme vedli 2:0, což nikdo z přítomných určitě nečekal.Domácí v tabulce již dotáhli zpočátku suverénní Techniku a usilují o vítězství v krajské lize. Jejich odpověď byla tak velmi rychlá a po dalších třech minutách to již bylo 2:2. Naši totiž v euforii přestali bránit a chtěli jsme rychle soupeři nasázet další branky a po dvojím propadnutí v útočné třetině bylo tedy srovnáno. hra se poté urovnala a ve velmi vysokém tempu se pokračovalo na obou stranách. Šťastnější nakonec byli v první části domácí, kterým se ještě povedlo dát jednu branku. Od druhé třetiny začali být domácí více nebezpeční. Naši hrající pouze v deseti  vinou nemocí a zranění, se začali dopouštět více chyb v obranné třetině. Nic méně do závěrečné třetiny jsme šli za stavu 5:4 pro domácí výběr. Na začátku třetí třetiny domácí dokázali rychle dvakrát udeřit poté, co se naši obránci oba dostali do souboje za brankou a ze druhé vlny najíždějící nekrytí hráči prostřelili našeho brankář. Na další zdramatizování souboje jsme již neměli sil a domácí po zásluze zvítězili, ač podle průběhu utkání je pro naše výsledek až příliš krutý.

V neděli ve Znojmě opět v deseti lidech se nám ovšem zvítězit povedlo, a oplatili jsme tak Znojmu prohru z našeho domácího ledu. V celém utkání jsme to byli my, kdo si stále udržoval mírný náskok, a kluci jej ubojovali až do závěrečné sirény. poslední nápor domácích skončil brankou až devět vteřin před koncem, když se dostali na dostřel jediné branky, ale výhru jsme si již utéct nenechali.

SHKM Hodonín : HC Lvi Břeclav            10:5
HC Znojemští Orli : HC Lvi Břeclav          6:7

B – tým

Břeclavské béčko v krajské lize odehrálo tento týden poslední dvě utkání v play off. Ve středu 2.3. jsme v prvním zápase série podlehli domácím vysoko 9:3, když o výsledku zápasu rozhodla druhá divoká druhá třetina, ve které jsme obdrželi celkem 6 branek při našich třech vstřelených. Zhruba v polovině zápasu opět dostal šanci náš talentovaný dorostenec F. Král.

Domácí zápas o udržení v sérii byl po celou dobu  vyrovnaným soubojem, který nakonec rozhodla větší zkušenost hostujícího celku z Velké Bíteše. jakmile se hosté dostali do vedení, zatáhli se a naše téměř po celou dobu nepustili do většího tlaku, ze kterého bychom  si mohli vytvořit vyložené šance.

Hosté nás zkušeně drželi mimo nebezpečné zóny a hrozili z brejků po našich chybách. Nakonec dokázali vstřelit 4 branky, když nám dovolili skórovat pouze dvakrát. V první sezoně tým, který z velké části teprve sbíral zkušenosti z první sezony mezi muži, tak ukončil působení v krajské lize sympatickým výkonem, který byl oceněn po zápase potleskem všech návštěvníků zimního stadionu.

HC Spartak Velká Bíteš : HC Lvi Břeclav B       9:3
HC Lvi Břeclav B : HC Spartak Velká Bíteš       2:4