HC Lvi Břeclav – děti a mládež – Souhrn výsledků 26.2. – 28.2. 2016

4. třídy- U10
Břeclavská lvíčata narozená v roce 2006 přivítala v sobotu na svém ledě brněnskou Kometu. Naši si určitě chtěli spravit chuť po nevydařeném zápase ve Vyškově. Hned v prvních minutách se nám povedlo na soupeře dobře nastoupit a naši téměř pořád hráli v útočné třetině. Z našeho tlaku v první třetině vzešla pouze jedna branka, kterou jsme vsítili hned ve druhé minutě utkání. Druhá třetina se nesla v duchu vyrovnanějšího zápasu. Hostům se povedlo vyrovnat na což naši odpověděli vzápěti po 17 vteřinách, o tři minuty později jsme odskočili na rozdíl dvou branek. Lvíčatům skvěle vyšel začátek poslední třetiny, když během dvou minut dali tři rychlé góly. Poté na ledě se začali všichni hnát do útoků na obou stranách hřiště a brankáři obou týmů se rozhodně nenudili. Náš vybudovaný náskok jsme ještě navýšili, ale i hostům se povedlo v této části hry dvakrát skórovat.

HC Lvi Břeclav : HC Kometa Group       9:3 ( 1:0, 2:1, 6:2)

Ml. žáci – U12
Mladší žáci v nedělním zápase bojovali o udržení v boji o vítězství v krajské lize. Roli favorita v zápase splnili na jedničku. Ač Kroměříž je šestá, tak dokáže potrápit nejednoho z favoritů, na našem ledě jim zápas ale nevyšel podle jejich představ. Konečnému výsledku ovšem první dvě třetiny neodpovídali. Podle předpokladů se nám postavil kousavý soupeř, který našim nedal ani kousek domácího ledu zadarmo.  Mírnou převahu na ledě jsme měli, ale do většího trháku se naši dostat nemohli. Až ve třetí třetině jsme soupeře zlomili. Povedlo se nám lépe mířit a brankář hostí již našemu talku neodolal. Konečný výsledek je sice jasný, ale výhra rozhodně zadarmo nebyla.

HC Lvi Břeclav : HK Kroměříž                10:2 ( 3:2, 1:0, 6:0)

St. žáci – U14
Starším žákům se díky dobrým výsledkům soupeřů před nimi pomalu vzdaluje vidina posunu v tabulce. V neděli je čekal soupeř s velmi dobrou formou z posledních zápasů a to hanácká Kroměříž. první třetina se nám povedla nad očekávání. Naši na soupeře vletěli a po celou třetinu si udržovali převahu. I brankově se nám povedlu tuto převahu zúročit a dostali jsme se od čtyrbrankového vedení. Až v závěru se hostům povedlo vstřelit první branku. Druhá část byla také ve znamení naší mírné převahy, nicméně brankově daleko chudší, když o jedinou branku této třetiny se postarali domácí a povedlo se nám tak opět odskočit na rozdíl čtyř branek. Třetí část se nesla ve znamení snahy hostí o zvrat v zápase a z naší strany spíše již bránění výsledku. To se nakonec povedlo, přes to že hosté přidali na své konto dvě branky. Po velmi dobrém výkonu nakonec si naši body nechali doma.

HC Lvi Břeclav : HK Kroměříž                6:3 ( 4:1, 1:0,1:2)

St. dorost – U 18
Starší dorost měl na programu poslední dvě utkání sezony. Poslední dvoudenní výjezd do Rakouska na zápasy v Salzburgu a Linzi.
V pátek v podvečer se naši postavili proti hokejové akademii v Salzburgu. Domácí na nás vletěli od prvních minut a naši již v prvních pěti minutách třikrát inkasovali. Zápas byl vcelku jednoznačný až do konce. Potěšit nás mohli snad jenom dvě využité přesilovky v prostřední třetině.
V posledním soutěžním utkání sezony se na našich hokejkách konečně přidrželo i kousek toho štěstíčka, které se nám vyhýbalo celou sezonu. Pár zápasů, ve kterých náš starší dorost mohl bodovat, nevyšlo pouze díky horší koncovce. V Linzi se nám ovšem zakončování našich akcí dařilo na výbornou.
Co se nám nedařilo celou sezonu si sedlo v Linzi tam kam mělo. Start do zápasu výborný. 0:55 stav 0:1, rychle využitá přesilovka. 3:27 stav 0:2 i naši obránci se prosadili, když např. v domácím zápase s Junior Capitals trefovali pouze bezmocně ležícího brankáře. Slabší chvilky jsme se ovšem v první třetině nevyvarovali když jsme na pomezí její poloviny také dvakrát inkasovali. Ve druhé části padla jenom jedna branka a to do sítě domácího brankáře. Hrálo se po celou dobu hlavně pozorně v obraně, a útočníci ani jednoho týmu se do vyložených šancí příliš nedostávali. Ve třetí části domácí začali tlačit na pilu a naši se měli v obraně co ohánět. Tuto třetinu domácí vyhráli na střely v poměru 26:10, přičemž za první dvě třetiny vystřelili pouze 21 pokusů. Branky stříleli ovšem jenom naši, až na jednu výjimku když se domácím povedlo ještě naposledy srovnat). Dvě rychle po sobě , když jsme na pomezí 50. a 51. minuty během 18 vteřin udeřili hned dvakrát a poslední gól a výhru v posledním utkání jsme stvrdili v 59. minutě. Škoda, že se našim nepovedlo více takových zápasů s touhle produktivitou, pohled na konečnou tabulku mohl být rozhodně příjemnější.

EC Red Bull Salzburg : HC Lvi Břeclav 16:2 ( 5:0, 7:2, 4:0)
EHC Liwest Linz : HC Lvi Břeclav           3:6 ( 2:2, 0:1, 1:3)

B – tým
Béčko zajíždělo v neděli na poslední kolo základní části do Uh. Ostrohu. Play off již máme jisté a posun z osmého místa již také nebyl možný. V Ostrohu náš tým velmi mile překvapil, když domácí nakonec přehrál. Ostrožané se snad již podvědomě šetřili na play off. Každopádně náš výkon byl určitě jeden z nejlepších za celou sezonu a v případě jeho opakování, či snad ještě vylepšení můžeme potrápit  prvním kole play off i velkého favorita z Velké Bíteše.

Hokej Uh. Ostroh : HC Lvi Břeclav B      4:7

Pozvání na příští domácí zápas:

V sobotu 5.3. hostí HC Lvi Břeclav B ve druhém zápase play off Velkou Bíteš, čas bude ještě upřesněn.