HC Lvi Břeclav – děti a mládež – Souhrn výsledků 16.1. – 17.1.2016

3.třídy U9

Třeťáci zamířili za dalším minihokejovým turnajem do sousedního Hodonína, aby se utkali s brněnský HCM Warrior a  Žihadly z Mor. Budějovic.

První zápas byl z naší strany téměř bezchybný a trenéři si svůj tým nemohli vynachválit. Koncentrovaný výkon, se skvělým brankářem a slušná produktivita znamenala, že Warrior odcházel z prvního utkání s hlavou svěšenou a s nulou na kontě vstřelených branek. Ve druhém zápase byl náš soupeř o něco rychlejší než brněnští, a tak se na ledě odehrávala celkem slušná přestřelka. Téměř po celé utkání měla navrch Lvíčata, tu o gól tu o dva. Závěr se nám ale nepovedl. Naši udělali v obraně dvě hrubky, které soupeř nekompromisně potrestal a tak s velkým štěstím nakonec v tomto zápase zvítězil.

HC Lvi Břeclav : HCM Warrior Brno                 5:0

HC Lvi Břeclav : HC Mor. Budějovice 2005       7:8

4.třídy U10

Na velkém hřišti hrající čtvrťáci zamířili v neděli do Vídně do areálu A. Schultze Halle ve Vídni. Vzhledem k tomu, že trenéři všech kategorií již pár hráčů posílají o kategorii nahoru, jelo se bez tří hokejistů základní sestavy. I tak se neslo utkání po celou dobu v naší herní převaze. Lvíčata nepřipustila nějakou větší komplikaci a domů si odvezla bezpečné  vítězství s tříbrankovým rozdílem.

EAC Junior Capitals : HC Lvi Břeclav               1:4

Ml. žáci U12

V neděli mladší žáci doplnění o tři hráče čtvrtých tříd zavítali do brněnských hal mládeže na souboj s Technikou Brno. I mladší žáci poslali tak své tři povolené hráče do vyšší kategorie ke st. žákům, aby získávali zkušenosti se staršími žáky. Domácí nás možná trochu překvapili svou houževnatostí a naši měli problém dostat se do brankových příležitostí. Zápas byl svým průběhem vyloženě remízový. Chvíli talčili domácí pak přešla aktivita na naši stranu a spoustu šancí si vytvářeli i naši hráči, včetně tech nejmladších. Střelecké štěstí nám ovšem tento den nepřálo. Rohodující chvíle přišla necelou minutu před koncem druhé třetiny. Po naší střele, která se otřela o břevno  a spadla těsně před brankovou čáru domácích získali puk hráči Techniky a z rychlého protiútoku také nastřelili břevno, nicméně tentokrát puk spadl do naší brány. Ve třetí třetině i přes několik šancí, když nepřehodili ani již ležícího brankáře domácích gól nepadl.  Mladší žáci tak nakonec podlehli jednobrankovým rozdílem a ukončili tak neuvěřitelnou sérii 22 soutěžních utkání bez prohry.

VSK Technika Brno : HC Lvi Břeclav                2:1

St. žáci U14

Starší žáci, kteří nastoupili bez tří hráčů hrajících tento víkend za ml. dorost a doplněni třemi ml. žáky nastupovali do utkání s Technikou v roli toho, kdo může pouze překvapit. Domácí vedou tabulku této kategorie a byli tak jednoznačnými favority. Scénář zápasu byl napsaný již od 11. vteřiny, kdy za našeho brankáře zaplula střela z střední vzdálenosti, která se po jeho promáchnutí otřela o břevno a zapadla do naší sítě. Po tomto otřesu se naši chvíli hledali, ale od páté minuty byli domácím rovnocenným soupeřem. Domácí pak ještě v první třetině dokázali využít  přesilovku, když puk opět s pomocí tyče skončil v naší síti. Ve druhé části se stali domácí i důraznější na brankovišti  a po dorážkách odksočili již na šest branek od našich. Když jsme v prvních dvou minutách poslední části dvakrát inkasovali, bylo vlastně po zápase. Naši měli snahu ještě zápas korigovat, ale povětšinou z brejků domácí svůj náskok ještě navyšovali. Konečnému výsledku průběh zápasu neodpovídá. Určitě jsme si nezasloužili prohrát takovým rozdílem, nicméně štěstí při nás nestálo a domácí měli na hokejkách utkání, kdy do čeho praštili tak téméř vše jim tam spadlo.

VSK Technika Brno :  HC Lvi Břeclav               12:0

Ml. dorost U16

Dorostenci zahájili nadstavbovou část v Linzi a Zell am See. Většina sobotního utkání se pro nás jevila velmi slušně. Povedlo se nám dát první gól a po využití přesilové hry na konci 14. minuty jsme měli dvoubrankový náskok. Domácí kontrovali také využitou přesilovkou necelé tři minuty po nás. Když se nám povedlo dvě vteřiny před koncem první části opět dát gól při vyšším počtu hráčů na ledě šlo se do kabin s veselou. Ve druhé minutě sice Linz snížil opět při nestejném počtu hráčů na ledě. Následovala od 31. do 37 minuty série faulů domácích, kterou jsme ovšem nedokázali potrestat. hráli jsme téměř šest minut v poměru 5:4. Následoval trest v podobě vyrovnání a to domácí nakoplo tak že po necelé minutě dokonali obrat v utkání. Začátek třetí části byl hororový a od času 40:13 do 41:01 jsme inkasovali třikrát. V ten moment bylo po zápase. Naši se z tohoto úderu nevzpamatovali a domácí si výhru pohlídali.

V Zell am See jsme měli první a třetí třetinu velmi dobrou druhá nebyla úplně ideální. V sedmé minutě jsme se dostali do vedení zásluhou proměněného trestného střílení. Pak jsme se ocitli dvakrát ve třech hráčích a druhou šanci již domácí využili ve svůj prospěch. Ještě do první sirény se povedlo převážit výsledek na naši stranu jednou brankou. Druhá neurovnaná část poznamenaná spoustou vyloučení přinesla pouze jednu branku domácích. V poslední části se ujali vedení hokejisté Zell am See necelých 11 minut před koncem. Nám se povedlo ještě v téže minutě vyrovnat a pak jsme se za výhrou již hnali my. Dvěma góly v 54. minutě při přesilovce a v 59. minutě jsme dokázali soupeři vrátit prohry ze základní části a domů si odvézt výhru.

EHC Liwest Linz : HC Lvi Břeclav                      8:4 ( 1:3, 3:0, 4:1)

EK Zell am See Juniors : HC Lvi Břeclav           3:5 ( 1:2, 1:0, 1:3)

St. dorost U18

Starší dorost odjel v sobotu do maďarského Fehervaru ve značně oslabené sestavě, jak vinou nemoci tří hráčů základní sestavy tak i oslaben o další tři hráče odpykávající si disciplinární trest za bitku v utkání proti MAC Budapest.  Domácí jenž jsou v tabulce na čtvrtém místě nám přibalili na cestu domů pořádný ranec. Ještě v sedmé minutě bylo na tabuli skóre 1:1, když se nám povedlo srovnat, pak ovšem maďarští hokejisté přitopili pod kotlem a dali nám ochutnat hodně pálivého guláše. Domů jsme si odvezli nepříjemnou dvoucifernou prohru.

Fehervar AV/19 : HC Lvi Břeclav                        19:1 ( 7:1, 4:0, 8:0)

B – tým

Béčko jelo do Kroměříže spíše překvapit a to se jim téměř povedlo. První třetina byla ve znamení převahy domácích, nicméně po jejím skončení byl stav remízový 1:1, Ve druhé části se skóre neměnilo až do 39. minuty, kdy jsme se dostali do vedení. To nám ovšem dlouho nevydrželo a ještě do konce této třetiny domácí otáčí vývoj zápasu. Když se dostala Kroměříž v 50 minutě do dvoubrankového vedení nevsadil by si na Břeclav již nikdo. Nakopla nás dvojnásobná přesilovka, když se nám v jejím závěru povedlo snížit. Domácím jsme pak začali zatápět, ovšem dva fauly v předposlední minutě, po naší chybě v útočné třetině, nás poslali do tří a domácí dvěma góly definitivně získali výhru v tomto zápase.

HK Kroměříž : HC Lvi Břeclav B                        6:3 ( 1:1, 2:1, 3:1)