HC Lvi Břeclav akce : „Ukliďme Břeclav 25.3. 2017“

BŘECLAV /Milan Zoubek

V letošním roce podruhé se náš hokejový klub HC Lvi Břeclav z.s. hromadně zapojil do akce „Ukliďme svět – Ukliďme Česko – Ukliďme Břeclav“.

Počasí nám přálo a v příjemném časně jarním ovzduší jsme se sešli ve 12:45 na parkovišti u zimního stadionu. Poté jsme se  přesunuli k turistické základně u Kančí obory, kde jsme po registraci, obdržení rukavic a plastových pytlů na odpad byli seznámeni s programem akce a byl nám vyčleněn prostor pro úklid. Pro letošek byl naším cílem úklid podél cesty k Janovu hradu ke křižovatce, kde odbočuje cyklostezka směrem k Poštorné a podél ní až téměř ke kraji lesního porostu Charvatské Nové Vsi. Dále hráz u odlehčovacího kanálu směrem ke Staré Břeclavi a od konce „odlehčováku“ lesní cestu směrem k cyklostezce na Janův hrad.

Rozdělili jsme se tedy na dvě části. Menší hokejisté s doprovodem šli podél odlehčovacího kanálu. Starší, také s několika dospělými mířili směrem k Charvatské Nové Vsi. Tam dle upozornění pořadatelů se nacházelo obydlí bezdomovců a tak jsme tam malé hokejisty nechtěli posílat. Největší nepořádek byl skutečně  v blízkosti onoho zmiňovaného objektu. Jinak jsme našli od papírů, přes plastové láhve a plechovky i dětské papírové pleny a jiný odpad, který nemá v lesním prostoru co pohledávat.

Po projití našeho úseku jsme se sešli téměř současně obě skupiny opět v objektu turistické základny, kde si všichni mohli dopřát malé občerstvení, shlédnout stánek připravený Brontosaury a vyzkoušet si malý work shop o odpadech.

Všech 35 účastníků a příznivců našeho klubu, kteří se akce zúčastnili odcházeli domů s pocitem, že pro nejbližší okolí Břeclavi udělali po roce něco dobrého.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nákup, hledaný a jízda

BŘECLAV (11.6.2024) – Po delší odmlce něco krátkého. Strážníky požádala o pomoc žena, které byly …