Futsalisté Chemcomex Praha přepsali dějiny.V Hustopečích

Hustopeče – O víkendu se v Hustopečích přepisovaly futsalové dějiny. V turnaji o titul mistra republiky Final Four vyhrál klub Chemcomex Praha. Podařil se mu tak zlatý hattrick, jako prvnímu týmu v čtyřicetileté historii nejvyšší české soutěže.

O titul soutěžily čtyři nejlepší futsalové celky v republice. Utkání se odehrála v hustopečské sportovní hale. Česká federace sálového fotbalu tak chtěla podpořit tento sport na Břeclavsku.

„Systém soutěží se hraje v základní části vždy dva zápasy každý s každým doma a venku, následuje čtvrtfinále play-off a poté se právě vítězové sejdou na jednom místě v republice na dvoudenní akci, kdy se v sobotu hraje semifinále a v neděli je velké finále,“ představil systém nejvyšší české soutěže jeden z organizátorů Jakub Prokeš.

Do Hustopečí se tak sjeli ti nejlepší z nejlepších. Vítězný tým z Prahy například získal titul mistra republiky už po desáté v historii klubu a z toho potřetí za sebou. Dokázal to jako první tým ve čtyřicetileté historii nejvyšší soutěže a přepsal tak dějiny českého sálového fotbalu. Vloni navíc například vyhrál i prestižní Ligu mistrů ve španělském Lloret de Mar.

Stříbro bral oddíl Gioia Balance Brno, bronz VPS Novabrik Polička. Poslední skončil tým SMR Plus Zlín.

„Všeobecně je malý fotbal v ČR velmi oblíbeným sportem, ale amatérským,“ přiznal Prokeš. Organizátoři tak chtěli prostřednictvím turnaje Final Four více zpropagovat futsal nejen v Hustopečích, ale i v okolí. „Prvním rokem se na Břeclavsku hraje krajská liga a chtělo by to více tuto soutěž propagovat,“ myslí si Prokeš.

Krajský přebor hraje od letošní sezóny i hustopečský A tým. B tým se účastní III. brněnské třídy. A funguje i kroužek futsalové přípravky. Už v květnu budou mít domácí hráči opět možnost inspirovat se těmi nejlepšími. Od 18. do 23. května se ve Valticích hraje Liga mistrů.

-jal-, Foto: Petr Burget

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …