Pondělí , 15 Červenec 2024
Fotografka Hana Ilčíková a její projekt Celnice. Foto: Jitka Sobotková

Fotoateliér 2014 představil letošní novinky

MIKULOV (js) – Již pošesté se v Mikulově sešli fotografové aby tvořili na workshopu Fotoateliér 2014.

V mikulovské Galerii Konvent se v pátek 10. října uskutečnila vernisáž jejich prací. V Mikulově tak vzniká jedinečný soubor fotografií, dokumentující současnou podobu města a život jeho obyvatel.

„Letošní ročník přidal do mozaiky Fotoateliéru úplně nové polohy a pohledy, jak se na Mikulov dívat,“ řekl Tomáš Pospěch, lektor a vysokoškolský pedagog, historik umění a fotograf.  Z projektu, který zastřešuje město Mikulov, se podle Pospěcha stala tradice a časem by také mohla být vydána kniha fotografií.

Pětice účastníků workshopu si během několika dní vytvářela vlastní pohled na Mikulov, pro někoho doposud skrytý. Na fotografiích je zachycen noční život, lidé z ulice či prostitutky, ale také stará celnice. Tomuto tématu se věnovala mikulovská fotografka Hana Ilčíková. „Je to jediná nevyužitá a doposud stojící budova bývalé celnice na jižní Moravě. Rozhodla jsem se jí fotit a zdokumentovat její osud až do doby než definitivně zanikne. Ať už se přemění na něco jiného nebo fyzicky skončí,“ řekla fotografka ke svému uměleckému záměru, ve kterém se zaměřila především na detaily budovy bývalé celnice Mikulov-Drasenhofen.

Výstava fotografií letošního ročníku potrvá do 30. října 2014.

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …