Dvojice se chystala okrádat zaměstnavatele

Velké Bílovice – Chtěli okrást svého zaměstnavatele, ale to se jim nepovedlo! Právě tak by se dala popsat krádež, kterou se policisté zabývali během uplynulého měsíce.

Případ se odehrál na poli v katastrálním území obce Velké Bílovice na konci října. Při vyorávání sazenic vinné révy, které zaměstnanci vázali do otýpek, odhalil majitel určité nesrovnalosti. Dvě otýpky našel ukryté v kukuřici na vedlejším poli a postupně začal zjišťovat, že mu chybí větší množství sazenic různých odrůd. Celou událost nahlásil na policii. Hlídka vyjela na místo a začala prověřovat všechny okolnosti. Následným ohledáním se potvrdilo, že v kukuřičném poli jsou schované ještě další sazenice. Celkově se jednalo o téměř dva tisíce tři sta kusů. Podle odborného vyjádření vyšplhala škoda na částku přes 86 tisíc korun.

Získané informace a zajištěné stopy vedly nakonec k zdárnému závěru. V těchto dnech kolegové ukončují spisový materiál, kdy ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže dvěma zaměstnancům, kteří se chystali nepoctivě zbohatnout. Dvaadvacetiletý pracovník spolu se svým o rok mladším spolupachatelem zamýšleli prodat sazenice „načerno“, a proto si je schovali do kukuřičného pole. Svůj promyšlený a připravený prodej však naštěstí nestihli zrealizovat.

por. Mgr. Kamila Haraštová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …