Dorostenky z reprezentace trénovaly v Hustopečích

Hustopeče – Připravují se na mistrovství Evropy na Faerských ostrovech, a proto vyrazily na výcvikový tábor. Řeč je dorostenkách z házenkářského reprezentačního týmu České republiky, které si pro intenzivní třídenní trénink vybraly Hustopeče. Sportovní hala jim patřila tento týden od pondělí do středy.

„Hráčky ročníky 98/99 sem přijely na výcvikový tábor. V Hustopečích už jednou trénovaly a už se tu konaly i reprezentační srazy jiných družstev, tak jsme měli nějaké reference. Plus jsme si tady zahráli dvě přátelská utkání se slovenskými kolegyněmi, které to mají do Hustopečí kousek,“ okomentoval trenér reprezentačního družstva dorostenek ČR Jan Salač. Obě utkání se Slovenkami české dorostenky vyhrály. I když jen o jedinou branku. Obě dívčí družstva jsou tak v podobné formě. Rovněž pro Slovenky byla přátelská utkání přípravou na březnové mistrovství Evropy.

„Ukázalo nám to, kde se nacházíme. Zápasy byly na hraně. Vy jste měli to pověstné české štěstíčko, to vám pomohlo,“ smála se trenérka výběru kadetek Slovenska Mariana Němčíková.

Českou reprezentaci dorostenek čeká ještě před kvalifikací na ME závěrečná příprava v Praze a dvojutkání s Rakušankami. „Pak už se děj vůle boží,“ uzavřel Salač.

(Text a foto: Jana Rozková)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …