Do nového roku jsme vstoupili pravou. S Karvinou bereme povinné tři body

HC LVI Břeclav – SK Karviná 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Ivan (Zítka), 8. Zháňal (Průdek, Tobola), 36. Uhlík (Nováček), 56. Smetana (Směřička) – 1. M.Kasperlík (Grygar, Trnený), 33. Křibík (Vyčesaný, Trnený)

Vyloučení: 9:10, navíc Blinka (BV) 5 + do konce – Grygar OT 10 minut     Využití: 1:0

První zápas v roce 2016 břeclavští hokejisté zvládli. S posledním celkem se k výhře 4:2 vyloženě protrápili. Od první minuty prohrávali, ale během sedmi minut zápas dokázali trefami Ivana a Zháňala otočit. Těsné vedení jim vydrželo jen do půlky zápasu, kdy Karviná v zápase plném vyloučení srovnala. Jenže vítěznou branku vstřelil na konci druhého dějství Uhlík. Vítězství pak čtyři minuty před koncem utkání pojistil Smetana. Lvi se tak po dvou porážkách opět radovali z vítězství a minimálně do soboty se vyšvihli na osmou pozici. V sobotu je čeká těžké utkání na ledě Poruby.