il.foto Foto:Adam Krátký

Dnešní výhra s Novým Jičínem může dát Břeclavi jistotu vyřazovacích bojů

Břeclav – Možná až bez osmi zraněných nebo nemocných hráčů nastoupí dnes v 18 hodin břeclavští hokejisté na domácím ledě proti pátému Novému Jičínu. Chtělo by to doma bodovat, jelikož Bobři z Valašského Meziříčí stále cítí šanci Břeclavany z osmého místa vyštípat.

Hosté ze severu Moravy ale nemohou u Dyje nic vypustit, na jejich pátou příčku doráží zespodu Opava i Hodonín a svěřenci Aleše Flašara si budou chtít udržet co nejvýhodnější příčku pro vyřazovací boje. Předposlední domácí zápas základní části zápas začíná v 18 hodin.

Oproti minulému zápasu v Karviné se zařadí do sestavy Lvů alespoň útočníci Červenka se Zháňalem, hrát už by měl i obránce Vojáček, navrátilec z univerziády. Naopak onemocněl obránce Höss a nejistý jsou i starty Vlčka s Kozlem, kteří právě vypomáhají brněnské juniorce v boji o play-off. Do branky se po dvojzápasové pauze postaví Michal Šurý. Na marodce jsou momentálně Miklík, Svoboda, Novák, Nováček a Průdek.

Nový Jičín nepatří mezi oblíbené soupeře Břeclavi, v posledním měření sil svěřenci Konečného s Hamanem nedali modro-bílým ani branku a prohráli 0:3.

Letošní vzájemná utkání:
Nový Jičín – Břeclav 2:4
Břeclav – Nový Jičín 4:6
Nový Jičín – Břeclav 3:0

Předpokládaná sestavy:
Břeclav: Šurý (Klimeš) – Směřička, Beneš (A), Dittrich, Fejt, Vojáček, Vlček – Červenka, Tobola, Kučera, Zháňal (C), Medřický, Kubáč, Konečný, Buhaj, Kozel, Papp, Čápek, Medek

Nový Jičín: Iláš (Šrámek) – Vnenk (A), Cabák, Horák, Žák, Flašar, Hruška, Vašut (C) – Novosad, Gebauer, Ižacký, Mikšan, Hanák (A), Zetík, Lehečka, Uhlár, Pavliš, Novotný, Mráz, Kovarčík, Kacíř
Rozhodčí: Netopil – Kříž, Maťašovský

Další zápasy 42. kola:
HC Zubr Přerov – Valašský hokejový klub
HC Bobři Valašské Meziříčí – VSK Technika Brno
HC Slezan Opava – SK Karviná
HC Frýdek – Místek – HC RT Torax Poruba 2011
volno – SHK Hodonín

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …