Den Země bude plný soutěží a muziky

MIKULOV (js) – Letošní tradiční oslavy Dne Země v Mikulově se budou konat v sobotu 18. dubna opět v přírodní rezervaci Na Turoldu.

Hlavním organizátorem oslav je již podruhé Správa Jeskyně Na Turoldu. Její vedoucí Jiří Kolařík se svými kolegy a dalšími občanskými sdruženími připravuje pestrý program, ovšem hliník a baterie se ani v letošním roce už vybírat nebudou.

Během oslav, které začnou v deset hodin, si na své přijdou jak malí, tak velcí návštěvníci. Dopolední část programu a soutěže budou pro všechny věkové kategorie. Na šesti stanovištích mohou soutěžit v síle, šikovnosti, ve střelbě či v postřehu i děti mladší pěti let a rodičovský tandem. V pravé poledne bude vyhlášení vítězů dopoledních soutěží. „Všichni, kdo budou soutěžit, se mohou těšit na zajímavé ceny, které nám věnovali sponzoři včetně města Mikulova,“ řekl Jiří Kolařík.

O kulturní část programu se postarají malí divadelníci z dramatického kroužku DDM Mikulov, kteří ve 12.45 hodin sehrají představení Jak pejsek s kočičkou dělali k svátku dort. Ten, kdo si bude chtít zasoutěžit i odpoledne, bude mít také možnost od 13.15 do 15.15 hodin. A opět se bude hrát o zajímavé ceny. „Pro všechny návštěvníky Dne Země je jako již tradičně připravena netradiční bezplatná prohlídka jeskyní, a to od 9 do 16 hodin,“ řekl na závěr za organizátory Jiří Kolařík.

 

 

Foto: archiv Města Mikulov

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …