Dar Nadace Křižovatka

BŘECLAV / Ve středu 27. ledna 2016 paní Marie Útlá z Nadace Křižovatka v rámci projektu „Maminko, dýchám“ předala zástupcům Dětského oddělení Nemocnice Břeclav, p.o., deset monitorů dechu BABYSENSE II v hodnotě 29 700,- Kč. Prostředky na pořízení poskytl také Jihomoravský kraj.

Monitor dechu slouží k hlídání zástavy dechu nebo apnoe u miminka, ale také ke sledování jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka a okamžitě spustí alarm pro přivolání rodičů, kteří mohou v případě potřeby včas poskytnout první pomoc.

Dětské oddělení břeclavské nemocnice s Nadací Křižovatka spolupracuje již více než patnáct let.

Cílem a smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit české nemocnice a jejich porodnická/novorozenecká oddělení monitory dechu pro každé lůžko/miminko. Dále pak umožnit rodičům vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým děťátkem domů.

K syndromu náhlého úmrtí kojence „SIDS“ dochází nejčastěji u dětí od narození do šesti měsíců. Dochází k němu náhle a neočekávaně, u dětí, které nejeví žádné zdravotní problémy. Přichází bez varovných signálů, když dítě spí, a proto je monitor dechu jako anděl strážný, který hlídá dech těch nejmenších.

Vedení nemocnice děkuje Nadaci Křižovatka za dlouholetou spolupráci a poskytnutí monitorů dechu. Taktéž děkuje dárcům za poskytnuté finanční prostředky na pořízení monitorů.

Více o Nadaci Křižovatka na www.nadacekrizovatka.cz

Radomíra Schweitzerová, DiS.
tisková mluvčí

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …