Pondělí , 15 Červenec 2024

Další žena vyhrožovala bombou

BŘECLAV (juh) – Příklady táhnou, bohužel i ty špatné. Policisté opět museli řešit telefonát oznamující bombu.

Na konci března pětašedesátiletá důchodkyně zatelefonovala na základní školu v Poštorné, že v okolí budou umístěny bomby. Policistům se podařilo případ rychle vyřešit a žena se zanedlouho ze svého nezodpovědného chování zpovídala na policejní stanici.

Obdobný případ na sebe nenechal dlouho čekat. Minulý týden v noci ze středy na čtvrtek přijali policisté na operačním středisku další anonymní telefonát. Opět se ozval ženský hlas a sdělil, že v jedné břeclavské restauraci je umístěna bomba. Policisté samozřejmě nemohli nic podcenit, a tak vyjeli uvedený podnik zkontrolovat. Během prováděného zákroku muselo být z diskotéky evakuováno přes dvacet hostů. Velitel opatření na místo povolal psovoda se psem vycvičeným na vyhledávání výbušnin a celý prostor se začal kontrolovat. Na konci důkladné prohlídky mohli policisté naštěstí zkonstatovat, že v budově nebyla žádná výbušnina uložena.

Stejně jako v prvním případu, i tentokrát začali policisté prověřovat všechny získané informace a poznatky. Ty je zakrátko přivedly až k 49leté ženy, která se o rozruch postarala. Případ je kvalifikován jako přečin šíření poplašné zprávy a bude realizován ve zkráceném přípravném řízení. Za uvedené protiprávní jednání hrozí podle trestního zákoníku odnětí svobody v délce od šesti měsíců až na tři léta. Za telefonátem osobně stály osobní problémy, s nimiž se volající žena potýká.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stříleli na značky, postřelili procházejícího muže

LEDNICE: Kriminalisté oba muže obvinili.  Případ těžkého zranění devětadvacetiletého muže v Lednici šetří břeclavští kriminalisté. Mladý …