Čtyři atleti reprezentovali kraj

PRAHA /Lk/ – V Praze se konalo mezikrajové utkání všech českých krajů v atletice žactva. Do reprezentace Jihomoravského kraje byli jmenovány čtyři atletky, členky Lokomotivy Břeclav. Nejúspěšnější byla Anna Bravencová, která ve skoku vysokém obsadila druhé místo výkonem 165 centimetrů, navíc neplánovaně běžela 100 m překážek, kde časem 16,88 jen těsně zůstala za svým osobním rekordem. Na osmém místě v hodu diskem byla výkonem 29,62 Tereza Hlavinková. Devátá skončila Miroslava Hanzalíková v hodu oštěpem výkonem 33,20 a s výkonem nebyla spokojena. Nedařilo se Herzové, která skončila až 20. v dálce (448), běžela jště ve štafetě 4×60, která skončila časem 30,34 na pátém místě. Celkově byli žáci kraje na 4. místě, žákyně na pátém.

BŘECLAV /Lk/ – V Břeclavi se uskutečnilo kraské kolo celostátní soutěže Atletický čtyřboj, ve kterém soutěží čtyřčlenná družstva dívek a chlpaců. Zájem nebyl velký, z celého kraje se zjelo jen 11 družstev. Prvenství si odvezli chlpaci z Vyškova a dívky z Tišnova. Postup do celostátního finále, které se uskuteční 17. června na stadioně Lokomorivy v Břeclavi si vybojovali žáci ze ZŠ Slovácká, kteří budou  pořadatelem. Stejně dobře  dopadla i ZŠ Břeclav-Komenského. Z jednotlivců na sebe upozornil v hodu míčkem Harris, který vyhrál výkonem 79,79, stejně jako Jaborníková v dálce (479), oba ze Slovácké. Pavelka z Komenského vyhrál vrh koulí 12,49.

Horák opět posunul rekord Břeclavska.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ /Lk/ – V Uherském Hradišti byl uspořádán mítink olympijských nadějí (Olympic Hopes) za účasti atletů z Česka, Slovenska a Maďarska, který byl příležitostí ke splnění limitů na světové soutěže. Na tyto závody byl pozván dorostenec Lokomotivy Břeclav Adam Horák, který startoval v hodu diskem. V závodě skončil na třetím místě za dvěma maďarskými závodníky, když opět o několik centimetrů zlepšil svůj vlastní rekord břeclavského okresu na 48,83 m.

Inline hokej – rozpis zápasů JERSEY 53 MČR- sezona 2024

PŘÍPRAVKA DatumČasKoloDomácíHosté05.05.202410:301HC Lvi BřeclavIHC Night Birds Přerov05.05.202413:001IHC Devils ZlínHC Lvi Břeclav05.05.202414:301HC BoskoviceHC Lvi Břeclav19.05.202409:302HC Lvi …