Concentus Moraviae bude mít svá vína

HUSTOPEČE (jal) – Pořadatelé festivalu Concentus Moraviae chtějí propojit špičkovou hudbu a víno. Proto v Hustopečích vytvoří ve Stálé vinařské expozici města festivalovou vinotéku. Obsahovat bude osmnáct vín. Každé z osmnácti koncertních měst tak bude mít svůj vzorek.

V pondělí se v Hustopečích vybírala ta nejlepší vína, která budou součástí projektu. „Vzhledem k tomu, že Concentus Moraviae se letos koná už podvacáté, rozhodli jsme se, že festival, který přináší hudební lahůdky, obohatíme ještě o něco, co jednak krásně koresponduje s hudbou a za druhé je spojeno s krajem, ve kterém se Concentus Moraviae koná,“ informoval ředitel festivalu David Dittrich.

Osmdesát přihlášených vzorků hodnotilo pět odborníků – Pavel Vajčner, Miloš Michlovský, Tibor Nyitray, Miroslav Hrabal a Pavel Chrást. Pro výběr vzorků měli přísná kritéria. Vinotéka Concentu Moraviae by podle nich měla přinášet klenoty jižní Moravy.

„Jsem nadšený. Měli jsme tu při ochutnávce nádherné vlašské ryzlinky, nádherné veltlíny. Myslím si, že bylo z čeho vybírat. Zákazníci, kteří přijdou a budou si kupovat tato vína, budou určitě nadšení také,“ byl spokojený předseda Svazu vinařů ČR Tibor Nyitray.

Vinotéka festivalu bude součástí Stálé vinařské expozice v domě U Synků. Tam vína budou moci návštěvníci ochutnat i koupit. K zakoupení budou i na internetu.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …