Češi si smlsli na Američanech, v semifinále je čeká Rusko

V Břeclavě skupina A  – třetí hrací den

Už od začátku utkání jevil výběr trenéra Bruka dobrý dojem a s první minutou šel do vedení. Postupně si domácí hráči vytvořili třígólový náskok, se kterým měli už během druhé třetiny klid na hokejkách. Výběru Spojených států nasázeli celkem sedm branek Češi si posledním duelem v základní skupině spravili náladu a zajistili postup do semifinále. Česko : USA 7:3.

Společnými oslavami s více než dvěma tisíci fanoušky pak ukončili celou základní skupinu Po volném čtvrtečním dni je čeká  v pátek v semifinále Rusko

Branky a asistence: 1. Gajarský (Střondala), 20. Jeník (Plášek, Adámek), 25. Zábranský (Dluhoš), 37. Střondala (Jeník), 49. Kvasnica (Blümel, Klejna), 51. Lauko (Pekař), 60. Jeník – 35. Savage (Samuelsson), 41. Drury (Randl, Krygier), 60. McLaughlin (Hain)

Střely: 35:28 (13:8, 14:11, 8:9).
Vyloučení: 5:7, navíc Drury (USA) 10 min, nesportovní chování. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0.

Překvapení se nekonalo. Švédové porazili Švýcary 4:2, v semifinále vyzvou Kanadu

Jak Švédi, tak Švýcaři věděli, že poslední zápas skupiny A už nebude mít vliv na jejich umístění. Zatímco Švédsko mělo jistotu postupu do semifinále z 1. příčky, hráči ze země helvetského kříže věděli, že skončí čtvrtí. Možná i proto nebyl zápas provázen většími emocemi, za celých šedesát minut totiž sudí vyloučili pouze tři hráče. Švédové prošli základní skupinou bez ztráty bodu a v semifinále vyzvou tým Kanady.

Branky a asistence: 5. Ginning (Berggren), 9. Berggren (Gustafsson), 22. Fagemo (Boqvist), 34. Hållander (Wernblom, Boqvist) – 4. S. Schmid (Gerber, Patry), 35. Vouillamoz (Nussbaumer).

Střely: 34:26 (17:5, 11:8, 6:13).
Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

V Bratislavě skupina B – třetí hrací den

Rusové vyzráli i na Finy a zajistili si prvenství ve skupině

V pořadí třetí a zároveň poslední zápas ve skupině B mají z krku hokejisté Ruska a Finska. Svěřenci trenéra Zybina šli v první periodě do dvoubrankového vedení, Finové si rovněž vypracovali několik gólových příležitostí, ale nebyli tak efektivní, jako jejich soupeř. Ve druhé třetině se podařilo Skandinávcům snížit, v závěrečném dějství ovšem Rusové znovu odskočili na rozdíl dvou branek, který hokejisté Suomi už nebyli schopni vyrovnat. Rusko . Finsko 3:1

Kanaďané smetli Slováky a v semifinále narazí na Švédy

Třetí hrací den letošního Memoriálu Ivana Hlinky doznal konce. Svěřenci trenéra Brenta Kisia měli hru už od samého začátku pod kontrolou. I přes velkou snahu domácího výběru nakonec dokázali vsítit šest gólů, přičemž Slováci se prosadili jen jednou. Slovenský tým nyní čeká boj o sedmou příčku, Kanaďany naopak změří síly s dosavadním suverénem ze Švédska. Slovensko : Kanada 1:6

Rozpis pátečních zápasů:

o 7. místo Švýcarsko – Slovensko    15:30 (Bratislava)
o 5. místo Finsko – USA                  15:30 (Břeclav)

Semifinále Švédsko – Kanada          19:00 (Bratislava)
Semifinále Rusko Česko                 19:00 (Břeclav)

Letos se po delší odmlce do soutěže inline hokeje přihlásili i muži HC Lvi Břeclav

Nejvyšší soutěž mužů odstartuje 4. května prvním hracím dnem a vítěze pozná na Final Four, …