Bývalý místostarosta je obžalován z podvodu

BŘECLAV – Bývalý břeclavský místostarosta Martin Radkovič stanul včera před Okresním soudem v Břeclavi, kde čelil obžalobě z podvodu. Toho se měl údajně dopustit při svém podnikání jako jednatel společnosti Crown plus, s. r. o.

 

Radkovič podle obžaloby jako jediný zástupce spediční firmy objednával přepravy, za které nezaplatil, protože chystal prodej firmy. Celkem měl více než 30 společnostem způsobit škodu ve výši 941 tisíc korun. Firmu pak měl převést na tzv. bílého koně.

Martin Radkovič před soudem jakoukoliv vinu popřel. Tvrdí, že jako místostarosta se souběžně nedokázal věnovat podnikání tak, jak bylo potřeba. Radkovič tvrdí, že firmu prodal za cenu vlastnického podílu 200 tisíc korun a kupci ji řádně předal i s účetnictvím: „Viděli jsme se asi třikrát, pan Sirný chtěl vidět účetní uzávěrku, předal jsem mu asi patnáct šanonů s fakturami, obě pokladny – korunovou i eurovou. Všechny věci, které se při prodeji firmy odehrály, mohu doložit.“

Nový majitel ale před soudem tvrdil něco jiného. „Firmu jsem našel na inzerát. Dělal jsem ve skladu firmy PPL, nakládal jsem kamióny a chtěl jsem podnikat. Peníze jsem neměl, ale v inzerátu bylo, že i bez peněz se to dá. Podepsal jsem v advokátní kanceláři papíry, ale nic jsem nedostal, žádné účetnictví,“ tvrdí nový majitel firmy Peter Sirný, který v současné době žije v Hradci Králové na ubytovně.

Radkovič před soudem tvrdil, že firmu předal v dobrém stavu, závazky i pohledávky po lhůtě splatnosti podle něj v době prodeje existovaly, ale byly v rovnováze.

Podle Radkoviče je celá kauza motivovaná politicky, protože trestní oznámení nepodal nikdo z věřitelů jeho bývalé  firmy, ale břeclavský sociální demokrat Miroslav Pavelka. „Je to tendenční. I z pohledu mého právního zástupce je něčí zájem na celé věci cítit na každém kroku. Rok po prodeji za mnou pan Sirný přišel se svým zástupcem, že prý ho kontaktovali dva lidé z ČSSD a že se ještě musíme nějak vypořádat, že mu mám zaplatit, jinak že budu mít problémy,“ tvrdí Radkovič. „Přitom policie v Pardubicích už šetřila aktivity nového majitele firmy, který si na ni nabral úvěry,“ dodal Radkovič.

Soud se bude věcí opět zabývat 9. června.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Odhalení pomníku pilota J. Broučka

BŘECLAV / ulice U Tržiště, Břeclav a kino Koruna 13. 7. 2024 16:00 – 18:00 …