Pondělí , 15 Červenec 2024

Břeclavští kluci ovládli turnaj modrého minivolejbalu

ZNOJMO / První sportovní akcí letošního roku – 10. 1. 2016 –  bylo třetí kolo Jihomoravského barevného minivolejbalu ve Znojmě. Do krásné znojemské haly jsme vypravili 32 dětí, které odehrály své skupiny v kategoriích modrého a zeleného minivolejbalu.

Mezi nejlepšími sedmi v modré kategorii jsme měli hned dvě želízka v ohni. Tým kluků (D. Fabikovič, R. Struška a A. Klimeš) opět potvrdil naše očekávání. Přestože tentokrát z jednoho zápasu odcházeli poraženi, díky lepšímu skóre si z turnaje odvezli pomyslné zlato a prvenství mezi 43 družstvy z celé jižní Moravy.

Náš nejlepší dívčí modrý tým (D. Tesařová, S. Wozarová, N. Dvořáková a T. Myslíková) bohužel po vánočních svátcích nedokázal navázat na výborné výkony z minulého turnaje. Díky spoustě zbytečných chyb holkám uteklo pár zápasů a tentokrát na ně zbyla „jen“ bramborová medaile. I tak je ale čtvrté místo v tak silné konkurenci úspěchem a věříme, že příště se holkám povede líp.

V nejsilnější skupině zelené kategorie jsme měli také jedno zastoupení. Holkám ze základní sestavy stále chybí zraněná K. Cigánková, a tak se pro tento turnaj k T. Pláteníkové a N. Procházkové připojily V. Mackovčínová a E. Paprstková. Oslabení vlivem nesehranosti bylo znát a tentokrát to bohužel stačilo jen na šesté místo.

Zato ve druhé skupině se skvěle dařilo našim čtvrťačkám A. Fabikovičové, J. Piškulové, T. Němečkové a A. Balgové. Ze všech šesti zápasů prohrály holky jenom jeden a o první místo je připravil jen horší bodový součet. O kvalitě břeclavaček vypovídá i to, že v posledním zápase vítěze jejich skupiny porazily. I tak ale ze druhého místa holky postoupily nahoru a v příštím kole změří síly s těmi nejlepšími.

Na začátku února nás čeká další kolo Jihomoravského barevného minivolejbalu, který bude tentokrát určen pro kategorie žlutého, oranžového a červeného minivolejbalu, tedy pro děti 1. – 5. tříd. Tento turnaj budeme pořádat v naší břeclavské hale v neděli 7. února.

LF a MW

Zdroj foto: www.volejbalbreclav.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stříleli na značky, postřelili procházejícího muže

LEDNICE: Kriminalisté oba muže obvinili.  Případ těžkého zranění devětadvacetiletého muže v Lednici šetří břeclavští kriminalisté. Mladý …