Břeclavští hokejisté získali titul „ Mistr ČR krajských výběrů ročníků 2002“.

Výsledek finále ŠKODA CUP krajských výběrů ročník 2002 v hokeji.

Jak jste již četli, tak na těchto stránkách Týdeníku Břeclavsko jsme avizovali, že v pátek 8. 4. před zápasem Euro Hockey Challenge – ČR : Německo –  v Ústí nad Labem se uskuteční finálový zápas  krajských výběrů  ročníku 2002 v hokeji do kterého se probojoval tým z našeho Jihomoravského kraje a kraje Ústeckého.

V dresech našeho kraje se zde představili tito břeclavští hráči, z nichž někteří působili tuto sezonu na hostování v Brně a to Dominik Vaněk, Dominik Koubek, Jakub Zapletal, Patrik Sedlák a Lukáš Topolanský.

Pětičlenné zastoupení z jednoho klubu je jedním z nejpočetnějších vůbec což je obrovským úspěchem břeclavských hráčů narozených v roce 2002. Jedná se o historicky nejpočetnější zastoupení břeclavského klubu v jakémkoliv výběru sestavovaném hokejovým svazem.

Náš dlouholetý trenér této kategorie Mgr. Míra Hodonský, který se tohoto turnaje a finálového zápasu zúčastnil, konstatoval, že „to, co bylo k vidění na ledové ploše při finálovém utkání, by potěšilo každého trenéra břeclavského hokejového klubu. Jednalo se o velmi kvalitní hokej, který předváděly oba výběry, i když od začátku bylo zřejmé, že Jihomoravský výběr je týmem, který bude mít v utkání „navrch“. Průběh utkání tuto domněnku potvrdil. Hráči z Jižní Moravy po celou dobu, až na malý oddechový čas ve druhé třetině, diktovali tempo hry. Byli lepší ve všech herních činnostech a v podstatě bylo pouze otázkou času, kdy se prosadí i střelecky. Celoplošným hokejem se snažili o nátlakovou hru a tato taktika slavila úspěch, když na konci utkání svítil na ukazateli skóre stav 5:2 ve prospěch Jihomoravského výběru a tento se tak stal „Mistrem ČR krajských výběrů ročníků 2002 “. Na výši skóre měli podíl také břeclavští hráči, když u první branky asistoval Dominik Koubek a Jakub Zapletal vstřeleným gólem uzavřel skóre na konečných 5:2.“

 Co jej ale potěšilo ze všeho nejvíc, byla hra břeclavských hráčů. Všichni předvedli velmi kvalitní výkon, kterým rozhodně patřili mezi nejlepší hráče výběru a byli jeho spolehlivou oporou. Svými výkony jenom potvrdili správnost jejich zařazení do týmu nejlepších hráčů ročníku 2002 na Jižní Moravě. Domnívá se, že klukům se podařilo dosáhnout fantastického úspěchu, za který lze titul „Mistr ČR krajských výběrů ročníků 2002“ zcela jistě považovat.

K zisku titulu jim tedy můžeme upřímně pogratulovat a současně poděkovat za vynikající propagaci břeclavského hokeje před očima nejvyšších představitelů Českého hokejového svazu, svazových trenérů a hráčů reprezentačních výběrů ČR a Německa.

doc. Ing. Jaroslav Raclavský, Ph.D.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …