DERBY SKONČILO BEZ GÓLŮ. Dorostenci MSK Břeclav remizovali s Hodonínem 0:0. Na snímku zastavuje útok Hodonínských Tomáš Trčka. Foto: Jaroslav Kicl

Břeclavští dorostenci ubránili bod i v deseti

MSK Břeclav U19 – RSM Hodonín U19 0:0

BŘECLAV (hý) – Ve třetím kole Moravskoslezské dorostenecké ligy hostila fotbalová devatenáctka MSK Břeclav v derby hráče RSM Hodonín.

Hosté si v prvních dvou kolech připsali na své konto dvě vítězství a vysoce aktivní skóre 8:2, což je stavělo na druhé místo tabulky. První minuty zápasu byly z pohledu domácích dorostenců dobré, ale pak se začaly množit jejich nepřesnosti a aktivita se přesunula na kopačky hostujícího celku. Ve 38. minutě navíc musel ze hřiště po druhé žluté kartě domácí Simonyi.

„Ukázala se vnitřní síla hráčského kolektivu. Ve druhé půli hrál lépe, než v té první, dokonce dokázal i v oslabení rozvíjet křídelní hru a málem se mu podařilo v poslední minutě sáhnout na tři body. Dan Rychlík unikl po pravé straně a poslal míč do šestnáctky přesně na Richarda Tichého. Ten ale nedokázal míč dobře zpracovat a bylo po šanci,“ popsal průběh druhé půle trenér MSK Jaroslav Nádeníček, který pochválil celé mužstvo za dobře organizovanou obrannou hru. Obzvláště brankář Dominik Kunický byl bezchybný. Dobře zvládal vybíhání, jeho výkopy nacházely spoluhráče a dokázal organizovat celou obrannou hráz před sebou.

MSK U19: Kunický – Trčka, Košut, Svoboda, Rychlík (90. Kocourek) – Suský, Tichý, Vu Van (70. Kurdík), Simonyi, Florus (46. Redek) – Novák.

Hodonín klesl na 3. příčku, Břeclav je osmá se ziskem čtyř bodů. V dalším kole čeká devatenáctku MSK Břeclav těžká prověrka. V sobotu 6.září bude od 10:15 hod hostem vedoucího celku soutěže 1. SK Prostějov, který má po třech kolech jako jediný plný počet bodů.

Letos se po delší odmlce do soutěže inline hokeje přihlásili i muži HC Lvi Břeclav

Nejvyšší soutěž mužů odstartuje 4. května prvním hracím dnem a vítěze pozná na Final Four, …