Foto:/www.modernigymnastika.cz/breclav

Břeclavské gymnastky v nedělních závodech zářily

Břeclav – Hala TJ Lokomotiva Břeclav patřila v neděli moderní gymnastice. SK MG Břeclav byl pověřen uspořádáním Přeboru jihomoravské soutěžní oblasti ve společných skladbách linie B. Zúčastnilo se jej téměř dvě stě mladých moderních gymnastek. V silné konkurenci si výborně vedly i závodnice domácího oddílu.

V 0. kategorii vypsané pro ročníky narození 2007 a mladší se představila tři břeclavská družstva. Nejlépe si vedla Novamba I ve složení Zuzana Adámková, Vanessa Charvátová, Emílie Melicharová, Laura Osičková a Rozálie Hakalová, která vybojovala stříbrné medaile. Začínající gymnastky Ema Majerníková, Jana Kopřivová, Eliška Riebauerová, Sofie Svobodová a Barbora Šťastná cvičí svoji první společnou skladbu a výsledkem jejich snažení byla sedmá příčka na oblastním přeboru. Hned za nimi skončily úplně nejmladší závodnice ve startovním poli, teprve čtyř a pětileté, Jolana Koulová, Veronika Kružíková, Nela Riebauerová, Barbora Konečná, Anastázie Kosmáková a Ela Majerníková. Mezi osmi společnými skladbami v 1. kategorii potěšily své příznivce dobrým výkonem Zita Adámková, Marta Líbalová, Maria Komarova, Stanislava Kaňová, Patricie Hakalová a Valerie Krausová. Nestačily pouze na vítězné Veselí nad Moravou a přidaly do sbírky břeclavského klubu další sadu stříbrných medailí.

Očekávaným triumfem břeclavských moderních gymnastek skončil odpolední program věnovaný společným skladbám s náčiním. Ve 2. kategorii reprezentovaly náš oddíl Alma Ciprysová, Linda Kaňová, Karolína Koulová, Natálie Švrčková a Anastasia Komarova v sestavě s pěti obručemi. I přesto že chybovaly ve druhém provedení, náskok z provedení prvního stačil na jasné vítězství. Další tituly přebornic jihomoravské soutěžní oblasti přidala děvčata ve 4. kategorii v sestavě s pěti míči Mamma Mia. Nikola Baránková, Eliška Harťanská, Tereza Zemánková, Eva Kosová, Kateřina Pálková, Dorota a Tereza Zemánkovy podaly výborný výkon a převálcovaly své konkurentky, když zvítězily s náskokem 2,5 bodu. I bronzová příčka v této kategorii patřila břeclavským gymnastkám a zasloužily se o ni „Zagorky“ Lucie Koulová, Tereza Konšelová, Lucie Mančíková, Marie Líbalová a Sára Špatková Triumf završily nejstarší gymnastky v 5. kategorii Karolína Cyprisová, Barbora Harťanská, Leona Haluzová a Tereza Stehlíková. Svou náročnou sestavu s obručemi a švihadly předvedly ve vysokém tempu a zaslouženě vybojovaly třetí titul pro Sportovní klub moderní gymnastiky Břeclav.

-/www.modernigymnastika.cz/-

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …