Břeclavská přípravka triumfovala ve Francii

BŘECLAV (fh) – Nejmladší břeclavští hokejisté skvěle reprezentovali na turnaji v in line hokeji ve Francii.

Ve středu 29. dubna večer se z brněnského autobusového nádraží vydala břeclavská inlinová přípravka na turnaj do francouzského Rouenu. V pravidlech turnaje bylo zahrnuto, že pokud bude zápas o více jak čtyři branky, přestane se zastavovat čas. A pokud bude skóre o 10 branek, tak se zápas ukončí ve prospěch vedoucího družstva.

V prvním zápase nastoupili Břeclaváci týmu z Flamanville. V první půli soupeře porazili jednoznačně 7:0. Ve druhé půli jsme se už jenom do konečného desetibrankového odstupu doklouzali a tím ukončili předčasně zápas 10:0.
Další utkání proti celku z Nimes probíhalo naprosto totožně a Lvi ho ukončili předčasně ve druhé půli za stavu 10:0.
Další den Lvi začínali proti domácímu týmu z Rouenu. Zápas začal ve velkém tempu a za bouřlivého fandění domácího publika se na ploše odehrávala velké bitva. Břeclav odskočila na 2:0, ale to se Pavoukům z Rouenu podařilo dorovnat. Potom se Břeclav dostala opět do dvoubrankového vedení a za stavu 4:2 se zdálo být rozhodnuto, ale opak byl pravdou. Hráči Rouenu zápas nevzdali a zejména díky hráči číslo 36 (Joni Labreux v zápase nastřílel 5 gólů) dokázali utkání otočit ve svůj prospěch a vyhráli zaslouženě 6:4.
Poté naši borci vyšli na výšlap po rouenských památkách, a když se vrátili na stadion nebyla na nich vidět žádná únava a Angličany z Midlandu vyprovodili opět předčasně za stavu 10:0.
K večeru se uskutečnily ještě dovednostní soutěže a to v rychlosti bruslení a přesnosti střel. Nejrychlejším hráčem byl Adam Boltvan, který ve finále porazil kolegu z týmu Libora Sokolu. Nejpřesnějším střelcem se po dramatickém finále stal Šimon Juřička. V rychlosti brankářů skončil náš Viktor Veselý na druhém místě.
Poslední den turnaje jsme nastupovali v semifinále již po druhé proti Nimes a soupeře se nám podařilo zase předčasně přestřílet, i když tentokrát s obdrženým gólem 11:1.
A jako tečka za turnajem následovalo Finále,do kterého se probojovali břeclavští Lvi a rouenští Spiders. Utkání začalo lépe pro Pavouky, když se brzo ujali vedení 1:0. Od té doby ale začali břeclavští borci předvádět soustředěnou týmovou hru a brankář Rouenu mohl dělat co chtěl, ale utkání nakonec stejně skončilo ve prospěch Břeclavi 5:1.

Letos se po delší odmlce do soutěže inline hokeje přihlásili i muži HC Lvi Břeclav

Nejvyšší soutěž mužů odstartuje 4. května prvním hracím dnem a vítěze pozná na Final Four, …