Břeclavská nemocnice dostane z kraje deset milionů

Brno – Krajská koalice se včera v Brně dohodla na investicích do jihomoravských nemocnic z přebytku hospodaření kraje, a to ve výši 180 milionů Kč.

„Výše peněz z přebytku odpovídá tomu, že rozvoj a modernizace veřejného zdravotnictví je absolutní prioritou jihomoravské koalice ČSSD a KDU-ČSL. Dohodě předcházelo jednání se všemi řediteli krajských nemocnic k jejich aktuálním prioritám. Jsem rád, že jsme mohli drtivou většinu požadavků vyslyšet. Materiál projedná ve čtvrtek Rada Jihomoravského kraje.

Konkrétně obdrží naše nemocnice následující podporu: Nemocnice Hodonín 19,5 mil. Kč (hemodialýza, rekonstrukce JIP ,oprava kanalizace, skiaskopická stěna), nemocnice Ivančice 7 mil. Kč (obměna biochemického analyzátoru ,laparoskopické sestavy, nepřímá digitalizace RTG snímků, obměna serveru, sauna pro pacienty), Jihomoravské dětské léčebny 23 mil. Kč (přístavba rehabilitace Boskovice, rekonstrukce objektu Ostrov u Macochy), nemocnice Tišnov 10 mil. Kč (obnova zdravotnických přístrojů, obnova vozového parku, příprava rekonstrukce a dostavby), nemocnice Břeclav 10.5 mil. Kč (výměna centrální klimatizační jednotky, přístrojové vybavení), nemocnice Znojmo 54 mil. Kč (rekonstrukce onkologie, rekonstrukce budovy H ,přístrojové vybavení), nemocnice Vyškov 23 mil. Kč (endoskopy, rekonstrukce ORL a neurologie-příprava, nákup CT), nemocnice Kyjov 32.5 mil. Kč (magnetická rezonance, rekonstrukce vjezdu, projektová dokumentace budova gynekologie a porodní),“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Seznam letošních investic v krajském zdravotnictví není ani po dnešním posílení z rezervy konečný, bude doplňován a aktualizován podle potřeb krajských nemocnic a rozpočtových možností Jihomoravského kraje.

-kr.jmk.cz-

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …