Břeclavská nemocnice dostala resuscitační přístroj pro novorozence

BŘECLAV – Na novorozeneckém oddělení Nemocnice Břeclav se v úterý 25. srpna konala malá slavnost. Ředitel Nadačního fondu Děti na dlani Dušan Fibingr a zástupkyně firmy Hrušecká stavební společnost Lenka Pochylá předali v současné době nejmodernější resuscitační přístroj pro novorozence v hodnotě 74. 931 Kč.

„Velmi vítáme tento dar, protože se jedná o opravdu velmi moderní, výkonný a bezpečný resuscitátor, navíc přístroj je digitálně řízený a naprosto spolehlivý. Jeho předností je, že nepotřebuje žádný zdroj elektrické energie a dávkuje objem vzduchu na rozdýchávání novorozence naprosto přesně. Umožňuje precizní monitoring a nastavení maximálního inspiračního tlaku,“ uvedl primář novorozeneckého oddělení břeclavské nemocnice Roman Černý.

Nadační fond Děti na dlani pomáhá ke zlepšení zdravotnické péče o předčasně narozené děti. Na základě potřeb definovaných primáři dvanácti vysoce specializovaných center z krajských nemocnic v celé ČR pro nedonošené děti pomáhá s technickým vybavením hlavně okresním nemocnicím.

„Cílem našeho projektu je pořízení moderních resuscitačních zařízení do neonatologických oddělení nemocnic po celé ČR, která je dosud nemají, nebo jejichž zařízení jsou již dnes zastaralá. Nejde jen o nákup moderního zdravotnického vybavení, ale také odborné zaškolování zdravotnického personálu tak, aby s tímto zařízením uměli efektivně pracovat. Každá investice se tak může proměnit v zachráněný lidský život,“ řekl ředitel fondu Dušan Fibingr.

Přístroj Lullaby resus Plus je moderní resuscitační přístroj, který pomáhá lékařům v kritických situacích k obnovení dechu novorozence s cílem předejít možným neurologickým komplikacím. Za dar poděkovala jménem břeclavské nemocnice její ředitelka Janka Bambasová.  V břeclavské nemocnici se ročně narodí kolem 950 dětí.

zdroj: breclav.eu

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …