Břeclav zakončila první čtvrtinu ligy očekávanou porážkou od farmy Třince

HC LVI Břeclav – HC Frýdek-Místek 2:7 (1:2, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 15. J.Zítka (Nováček, Dittrich), 48. Uhlík (Flora) – 1. Franek (Kowalczyk, Christov), 4. Christov (Franek, Jeník), 28. Luka (Piecha, Kowalczyk), 32. Piecha (Luka), 48. Luka (Cienciala), 55. Luka (Piecha, Kowalczyk), 59. Ciencala (Luka, Kowalczyk).

Rozdíl mezi ambiciózním Frýdkem-Místkem a Břeclavany byl znát od prvních minut. Vlastně sekund. Hostům stačilo k úvodní brance pouhých devět vteřin. Další přišla za čtyři minuty. Lvi ale v přesilovce ještě v první třetině zásluhou Zítky snížili a rázem přestali mít ze Severomoravanů přehnaný respekt. Zjednodušili hru a aktivním přístupem drželi dlouho puk od své brány. Ve druhé třetině pak spálili několik možností na vyrovnání, Frýdek je pak vytrestal v přesilovce a dokonce i v oslabení. I kvůli přísnému rozhodčímu pak modro-žlutí neubránili ještě dvě oslabení. Přišlo sice nečekané snížení Uhlíka, ale poslední slovo si opět vzali hosté, kteří upravili minutu před koncem skóre na konečných 2:7. Lvy nyní čekají dvě klíčová domácí utkání na vlastním ledě. Ve středu hostí Kopřivnici, v sobotu pak Nový Jičín.