Břeclav udržela krok jen třetinu

HC ZUBR PŘEROV – HC LVI BŘECLAV 9:0 (0:0, 6:0, 3:0)
PŘEROV (hcb) – Jen třetinu žila naděje Břeclavanů, že v úvodním zápase play-off potrápí hlavního favorita soutěže. Pak už se zápas rychle změnil v exhibici domácích.

Břeclavané znovu nastoupili ve velmi okleštěné sestavě, navíc někteří hráči museli ze zdravotních důvodů odstoupit v průběhu zápasu. Přesto hráli celou první třetinu vyrovnanou partii. Ubránili i oslabení a největší šanci zazdil Nováček, který trefil břevno přerovské brány.
Ve druhé třetině už ale Zubři začali proměňovat své šance. Po čtyřech minutách v přesilovce skóroval Goiš a za patnáct sekund přidal druhou branku Popelka. Za další dvě minuty přidal třetí gól Šebek a bylo rozhodnuto. Tím spíše, že led musel opustit obránce Směřička, kterého zasáhl puk do obličeje a zlomil mu nos. Později musel led opustit i Papp, jemuž se ulomil nůž na brusli, a zraněný Miklík.
Ve třetí třetině se už utkání dohrávalo jen z povinnosti a domácí přidali ještě tři branky.
Série pokračuje v pondělí v Břeclavi.
Branky a nahrávky: 24. Goiš (Sedlák), 24. Popelka (Dostálek, Šebek), 26. Šebek (Zbořil), 31. Dostálek, 33. Dostálek (Popelka, Šebek), 37. Pala (Sedlák), 45. Školoud (Š. Kratochvíl), 46. Dostálek (Kudělka), 55. Dostálek (Zbořil)
Diváků: .1868.
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Zbořil, Vlček, Janota, Polák, Andrýsek – Goiš, Sedlák, D. Šťastný – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Kolář, Blinka – Málek, Školoud, Š. Kratochvíl
HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Höss, Beneš, Fejt, Papp – Čápek, Průdek, Červenka, Kubáč, Kučera, Tobola, Nováček, Medřický, Buhaj.

Další zápasy 1. kola play-off: Technika – Opava 3:4 sn, Vsetín – Nový Jičín 6:1, Hodonín – Poruba 8:0.

Inline hokej – sezona 2024

Od sezony 2024 dochází k úpravám některých pravidel soutěží inline hokeje v Česku i v …