Boskovice na domácím ledě zvládly první čtvrtfinálové střetnutí

Vyrovnaný zápas rozhodly poslední čtyři minuty, během kterých domácí vstřelili tři branky.

První utkání čtvrtfinále play-off nabídlo velmi napínavý souboj. Boskovičtí hokejoví fanoušci mohli sledovat atraktivní hokejové střetnutí obohacené o mnoho branek.

Průběh utkání
Utkání začalo od prvních minut ve vysokém tempu, tak jak se na play-off sluší a patří.  Na první vyloučení duo hlavních rozhodčí Brzobohatý – Grygera nemuselo dlouho čekat. Již v páté minutě šlo břeclavské číslo 7 na trestnou lavici. Jen 20 vteřin stačilo hráčům Boskovic, aby početní výhodu využili a otevřeli tak skóre utkání. Brankový účet odstartoval kapitán domácích Pavel STRÝČEK. Ještě v téže minutě však přišlo druhé vyloučení dosavadního utkání, tentokrát však na opačné straně. Ani tato početní převaha nezůstala bez potrestání a během hry pět na čtyři se prosadili také naši Lvi. Dva kanadské body si připsala čísla 87 a 88, tedy kapitán Marek Papp, který přihrával Richardovi GARČICOVI, jenž se nemýlil a překonal brankáře Huzlíka. Ihned další minutu šli Lvi opět do čtyř, tentokrát si však přesilovkovou lajnu soupeře pohlídali a skóre se tak neposunulo. To se ovšem nedá říci o dalším vyloučení, které Lvům v této třetině komplikovalo připravenou taktiku. V čase 12:46 Boskovice opět využily přesilovou hru. Stačilo 23 vteřin, aby Karel BENÝŠEK překonal břeclavského brankáře Michálka. Stav utkání tak byl opět lepší pro domácí. Další vyloučení už v této třetině nepřišlo a i přes aktivní hru se zdálo, že další branka již nepadne. Břeclav však bojovala do posledních vteřin a v čase 19:55 Tibor SEDLÁČEK srovnával na 2:2. Asistenci si připsal Roman Průdek. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu 2:2.

Do druhé třetiny Boskovice vystřídaly brankáře. Marka Huzlíka nahradil Tomáš Alexa.

Druhá třetina začala opět velmi aktivně. Břeclav dostala z úvodu velikou příležitost v podobě dvou po sobě jdoucích přesilovek. 10 vteřin dokonce hráli 5 na 3, brankáře domácích však nepřekonali a skóre zůstalo nerozhodné. K vidění byly zajímavé útočné akce obou týmů, branka však nepadla. To se změnilo až v čase 37:18, kdy se Boskovice dostaly do vedení. Zkušený Petr JURČA se ve své šanci nemýlil. Asistenci si u třetí branky domácích připsali Krejčiřík a Kaukič. Do šaten oba týmy odcházely za stavu 3:2 pro domácí.

Třetí perioda nabídla veliký zvrat v závěru. 16 minut platil bezbrankový stav, ačkoliv ani v této části nebylo o akce a šance nouze. Dopomáhalo tomu malé hřiště boskovického stadionu a samozřejmě také touha obou týmů. Břeclavi po dorovnání a Boskovicím po upevnění svého vedení. Následující branka jakoby rozhodla o zbytku utkání. V čase 56:14 Petr JURČA vstřelil svoji druhou branku a dostal svůj tým do náskoku 4:2. Do minuty překonal břeclavského maskovaného muže Lukáš KAUKIČ. Definitivní tečku za nepovedeným závěrem Lvů udělal Filip KREJČIŘÍK, který završil konečné skóre na 6:2.

Lvům tak utekl dobře rozehraný zápas a jednoznačným konečným rozdílem tak přicházejí o první bod ve čtvrtfinálové sérii.

Hodnocení trenérů

Lukáš Hökl (HC Lvi Břeclav)
„Náš nástup play-off vůbec nebyl hoden… Naše hra byla marná a podceněná! Máme nůž na krku a už nezbývá nic, než se do toho opřít a začít hrát tak, jak se hrát má play-off.“

Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína – PLAY OFF

SKMB Boskovice  –  HC Lvi Břeclav  –   6 :  2

Statistiky utkání

Branky a nahrávky  6:14 Strýček ( Krejčiřík . 5/4), 12:46 Benýšek (Šmíd, Rosendorf, 5/4),  37:18 Jurča (Krejčiřík, Kaukič 5/5), 56:14 Jurča (Strýček, 5/4),  57:11 Kaukič (Jurča, 5/5), 58:57 Krejčiřík (Boček 5/5)  –  7:49 Garčic (Papp,4/5), 19:55 Sedláček (Průdek 5/5)

Brankáři:  Huzlík, 20:00 Alexa  –  Michálek, 56:55,  57:11 Michálek, 58:26,  58:57 Michálek

Vyloučeni:  6 : 6

Průběh zápasu 1: 0, 1:1, 2:1. 2:2, 6:2