na snímku Vivien Ellö

Bilance Vivien Ellö je zatím úctyhodná

BŘECLAV (hý) – Nejlepší hráčkou extraligového týmu MSK Gumotex Břeclav je v probíhající sezoně zkušená Vivien Ellö.

Extraliga stolních tenistek má za sebou šest kol, v nichž se již jasně oddělili favorité od družstev, která budou buď figurovat v klidném středu tabulky, nebo která budou mít starosti se záchranou v elitní české desítce. Zatím ukazuje SKST Hodonín svou sílu, která ještě stoupla po příchodu Japonky Shiho Ono, která víc než nahradila trojku Kristýnu Mikulcovou.

Svůj vysoký standard si drží i vicemistryně ČR MSK Gumotex Břeclav, které zatím ztratily jen bod po trochu nečekané domácí remíze se třetím z adeptů na mistrovské medaile, SK Frýdlant nad Ostravicí. Úspěšně si vede dvojice Vivien Ellö a Aneta Kučerová, zatímco přínos nové hráčky MSK Andreiy Dodean zůstal za očekáváním. To lze vyčíst z průběžného pořadí jednotlivkyň podle dosaženého procenta úspěšnosti.

Mezi hráčkami, které jsou hodnoceny za plnou zátěž, jsou již jen dvě, které neokusily hořkost porážky. Vede jednička MSK Vivien Ellö, která toho odehrála více a má již patnáct výher. O pět vítězství méně, ale rovněž bez ztráty kytičky, má na svém  kontě opora Hodonína, reprezentantka ČR Kateřina Pěnkavová.  I další jména v pořadí ukazují, které hráčky si v extralize vedou nadprůměrně úspěšně. Třetí Lenka Harabaszová (Hodonín) prohrála jen jednou, dvě porážky má jednička Frýdlantu Hana Bartošová, tři dvojka MSK Aneta Kučerová, čtyři dvojka Frýdlantu Karin Adámková. Skupinka dalších hráček je vzácně vyrovnaná, jejich pořadí se určitě bude měnit po každém kole. Aktuálně sem patří Kristýna Mikulcová (Řeznovice), Karolína Mynářová, Olesja Stachova (obě Hradec Králové), Lenka Radnicová (Nusle) a Michaela Keroušová (Vlašim). Trojka MSK Andreia Dodean na 17. příčce již patří k hráčkám, jejichž bilance je záporná (6:7). Vstup do české extraligy byl pro ni novou zkušeností, které se musí naučit čelit větší herní jistotou a zejména lepší taktikou, aby mohla být platnou členkou kádru MSK před závěrečnými boji o medailové posty mistrovství ČR 2015.

Bez porážky jsou ale ještě další dvě hráčky, které zatím odehrály méně než deset zápasů, ale silně v nich ovlivnily výsledky svých družstev. Japonka Ono Shiko (Hodonín) ve třech utkáních vyhrála všech svých sedm zápasů, šestkrát úspěšná byla ze dvou utkání Běloruska Alina Nikitchanka (Hluk).

Reálnější pohled na extraligovou úspěšnost se ukáže po ukončení první poloviny základní část soutěže, až bude odehrálo i vzájemné utkání žen Hodonína a Břeclavi, ale také Nuslí a Vlašimi s Havířovem a Hluku s Hradce Králové a s SK Dobré.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …