Běžci na Běchovicích a další výsledky atletických akcí

BĚCHOVICE /Lk/ -Mistrovství ČR v silničním běhu, tradičně pořádaný v Běchovicích přikákal více než 2000 běžců, zastoupení měla i regionální atletika. V hlavním závodě si vedli výborně oba běžci z Perné. Na desetikilometrové trati si odnesli oba osmá místa. Pavel Hrdina časem 32:52 minut, Martina Vévodová v ženách za 38:16 minut. V závodě veteránů 55-59 let byl 10. Ladislav Špacír z Lokomotivy Břeclav za 42:36 minut, mezi juniory obsadil 15. místo Dan Fiala z Lokomotivy Břeclav 36:38, ve veteránech 50-54 let skončil Jaroslav Měřínský z Perné na 38 místě za 45:52 minut.

Malacká desítka.

MALACKY /Lk/ – Velký zájem byl o Malackou desítku, která se běžela ve slovenských Malackách za účasti 384 běžců. V kategorii na 50let skončil na 15. místě Milan Orth z Břeclavi v čase 51:49, v kategorii nad 65 let byl na šestém místě klasifikován František Kovařík z Břeclavi za 52:23.

Petrjanoš a Prokeš reprezentovali kraj.

OLOMOUC /Lk/ – Utkání pěti moravských krajů v atletice mladšího žactva viděla Olomouc. V dresech Jihomoravského kraje nastoupili také dva atleti z Břeclavi. Jakub Petrjanoš skončil třetí ve skoku vysokém (155), v závodě na 60 m překážek skončil na šestém místě v čase 10,36, navíc běžel ve štafetě 8×100 m v celku kraje. Vojtěch Prokeš skončil ve skoku vysokém na osmém místě (138) a v dálce byl jedenáctý (413).

Svatováclavský běh v Blažovicích.

BLAŽOVICE /Lk/ – Letní brněnský běžecký pohár, který probíhal celé léto skončil posledním závodem v Blažovicích. Tradiční svatováclavský běh se běžel na trati 11 kilometrů za účasti 338 běžců. Na desátém místě doběhl Vlastimil Lysák z Mikulova za 39:25, na 15. místě byl Martin Vintrlík z Křepic v čase 40:11 minut. Mezi běžci nad 50 let byl i Milan Orth z Břeclavi 39. za 1:00:22 hodin, v kategorii nad 65 let byl František Kubíček z Relaxu Dobré Pole na 18. místě za 55:53 a na 27. místě František Kovařík z Břeclavi za 59:53 minut.

UZAVÍRKA SILNICE I./40 ve Valticích

VALTICE od 6. 5. 2024 do 17. 6. 2024 bude uzavřena silnice I/40 ve Valticích od místa křižovatky ulic Břeclavská, Mikulovská, P. Bezruče a nám. Svobody …