il.foto

Atletům se dařilo. Horák vyhrál v Ostravě, Paulík v Hodoníně

HODONÍN, OSTRAVA (Lk) – Na různých kolbištích bojovali úspěšně břeclavští atleti.

Břeclavský dorostenec Adam Horák se zúčastnil závěrečných závodů na kryté dráze v Ostravě. Ve své kategorii dorostu se dostal ve vrhu koulí již potřetí přes hranici 16 metrů a vyhrál výkonem 16,02. Startoval i v kategorii juniorů, kde házel koulí o hmotnosti 6 kg. Dosáhl výkonu 13,57 a zařadil se tak na páté místo historických tabulek okresu v této disciplíně. Zvítězil i v tomto závodě.

Za velmi příznivého počasí se sešlo v Hodoníně velké množství běžců na dalším ročníku Hodonínského krosu. Skupině břeclavských běžců se neobyčejně vedlo, všichni získali medaile. Nejlépe se prezentoval Roman Paulík v kategorii mužů, který zvítězil na trati dlouhé 5.600 m za 18:17 minut. Také druhý závodník byl z Lokomotivy Břeclav – Jakub Valachovič je sice z Malacek, ale bude za Lokomotivu celý rok hostovat. V kategorii juniorů doběhl druhý Lukáš Kynický na trati dlouhé 1.400 m za 4:44 minut. Stejnou trať běžela i dorostenka Josefína Komínková za 5:01 a byla rovněž druhá. Mezi dorostenci byl druhý Dominik Kaňa za 5:12 minut. Konečně starší žákyně Krystýna Kováříková běžela 1.100 m za 3:55 minut a skončila na třetím místě.

Inline hokej – rozpis zápasů JERSEY 53 MČR- sezona 2024

PŘÍPRAVKA DatumČasKoloDomácíHosté05.05.202410:301HC Lvi BřeclavIHC Night Birds Přerov05.05.202413:001IHC Devils ZlínHC Lvi Břeclav05.05.202414:301HC BoskoviceHC Lvi Břeclav19.05.202409:302HC Lvi …