Kvůli nedostatečné velikosti se překážky běhaly úhlopříčně - rok 1976

Atletika v břeclavské hale: závodilo se na 30 yardů a premiéra byla zároveň derniérou

BŘECLAV (Lk) – V roce 1974 byla dostavěna sportovní hala Lokomotivy Břeclav. Někteří atleti z Lokomotivy se rozhodovali, jestli nemají zkusit uspořádat v této hale atletické závody.

Nakonec se po dlouhém přemýšlení a přeměřování rozhodli, že ano. Bylo to 15. února 1975, tedy před 40 lety. Z disciplín přicházel do úvahy běh a běh s překážkami. V rozhodování o délce trati nakonec zvítězila nezvyklá vzdálenost 30 yardů (30,34 m). Samozřejmě bylo rozhodnuto o delších vzdálenostech běhů –
300 m, 800 m, 1.500 m. Skok vysoký zaručoval jedinou stoprocentní regulérnost. Rovinka se běžela uhlopříčně od současného vchodu do haly od šaten do rohu, kde je nyní lezecká stěna. Ovál pro delší tratě byl úzký, prakticky nebylo možno předbíhat, měřil jen 86 metrů. Na 30 yardů v žácích vyhrál Svačina (nynější tělocvikář na průmyslové škole) za 5,4, starší dorostenec Lánský zdolal 30 yardů za 3,9. Sedláček běžel 1.500 m za 4:48,7, nejlepším výkonem byla výška Šrámka 180 cm. Ze starších žákyň zaběhla Pecůchová 30 yardů za 4,8 a Konečná 800 m za 2:48,0. Další disciplíny nebylo možno z technických důvodů uspořádat a proto také pořadatele od dalších atletických závodů upustili.

Letos se po delší odmlce do soutěže inline hokeje přihlásili i muži HC Lvi Břeclav

Nejvyšší soutěž mužů odstartuje 4. května prvním hracím dnem a vítěze pozná na Final Four, …