Atleti na výbornou: dvakrát zlato, dvakrát stříbro

PRAHA /Lk/ – V Praze se konalo mistrovství ČR juniorů a dorostu v atletice. Právo účasti na těchto přeborech si splněním náročných limitů vydobyli čtyři atleti Lokomotivy Břeclav. Mistrovství mělo vysokou úroveň i zásluhou našich atletů, kteří si přivezli osobní i okresní rekordy. První na startu se objevil Ondřej Vodák již v sobotu v trojskoku juniorů. S úvodními skoky nebyl spokojen (14,05, 14,08), třetí pokus vynechal. Ve čtvrtém klesl na druhé místo zásluhou olomouckého Janečka (14,28), Vodák kontroval (14,26), ale rozhodnutí padlo až v posledních dvou skocích : 14,47 a 14,86. Poslední výkon je novým okresním rekordem juniorů, překonal rekord Slavomíra Neumanna z roku 1985 (31 let) o 17 centimetrů. Janeček se již nezlepšil a bylo z toho jasné vítězství.V sobotu startoval po týdenní nemoci i junior Dan Fiala v běhu na 3000 m, ale nedařilo se mu. Skončil až 15. časem 9.59,05 min. Vodák startoval pak v neděli ve skoku vysokém, ale zde se mu příliš nedařilo. I když vyhrál výkonem 201 cm jen na pokusy. Dorostenec Adam Horák potvrdil svoji výbornou formu ve vrhu koulí, kde skončil za jasným faforitem olomouckým Héžou. Výkon 16,92 je dalším zlepšením okresního rekordu, dosáhl ho pátým pokusem a překona vlastní rekord o 35 cm. Zvláští kapitolou bylo vystoupení dorostenky Leony Vargové. Před měsícem se zranila na kluzkém chodníku, přetrhala si vazy v levém rameni a prakticky od té doby netrénovala. Teprve týden před mistrovstvím (většinou s ortézou) zkusila házet, pomalu se zlepšovala a na mistrovství odjela ještě ne úplně zdráva. V tabulkách před mistrovstvím byla až čtvrtá s odstupem na soupeřky, ale svou bojovností si dovedla zlepšit osobní rekord o  22 cm na 13,12, který je v historických tabulkách okresu na druhém místě za rekordem Bzirské.Podporou celé rodiny a trenéra tak získala zcela nečekaný úspěch.

Inline hokej – rozpis zápasů JERSEY 53 MČR- sezona 2024

PŘÍPRAVKA DatumČasKoloDomácíHosté05.05.202410:301HC Lvi BřeclavIHC Night Birds Přerov05.05.202413:001IHC Devils ZlínHC Lvi Břeclav05.05.202414:301HC BoskoviceHC Lvi Břeclav19.05.202409:302HC Lvi …