il.foto

Atleti na mistrovství ČR: dvakrát zlato, jednou bronz

PRAHA (Lk) – Mládežnické kategorie se zúčastnily mistrovství ČR v atletice v
hale v pražské Stromovky. Do Břeclavi putují tři medaile.

Oprávnění ke startu získali mladí atleti splněním výkonnostních kritérií, což se podařilo i šestici závodníků Lokomotivy Břeclav. Celkově byli břeclavští atleti úspěšní, zůstaly jen malé rezervy. Největšího úspěchu dosáhl Ondřej Vodák, který startoval ve dvou disciplínách. Ve skoku vysokém obhájil své loňské prvenství, když výšky 172, 179, 183 a 188 zdolal na první pokus. Na výšce 191 bylo ještě pět závodníků, na 194 měl Vodák první opravu, ale na druhý pokus zdolal. 197 skočil spolu se Svobodou z Nové Bystřice, ale rozhodly pokusy, Vodákovi stačil jeden pokus, jeho soupeři tři a to bylo rozhodující, protože dva metry již nezdolal nikdo. Těsně po skoku vysokém nastoupil Vodák k trojskoku. Byl držitelem nejlepšího letošního výkonu 13,91, ale první pokusy tomu nenasvědčovaly (12,70, 12,81 a 13,11) Do finále postoupil ze čtvrtého místa, zde se zlepšil na 13,44 a posunul se na třetí příčku.

Druhým kandidátem na zlato byl koulař Adam Horák, který však rovněž nezačal úspěšně. Prvním pokusem 14,35 byl sice ve vedení, ale dva metry za svým osobním rekordem. Dále dvakrát přešlápl a teprve dva poslední pokusy ho posunuly na zlatou medaili.

Běžec Matěj Osička byl v rozběhu na 800 m druhý časem 2:03,48 a postoupil přímo do finálového běhu. Ten však nedokončil. Jeho výkon z rozběhu by stačil na šesté místo. Na stejné trati startoval také David Polášek, v rozběhu byl osmý časem 2:12,72 a nepostoupil. Výškařka Josefína Komínková startovala ve
výšce a výkonem 154 cm obsadila 11. místo. Ve vrhu koulí se na mistrovství kvalifikovala z 16. místa Leona Vargová a na tomto místě skončila i celkově. Podařilo se jí dosáhnout hned prvním pokusem výkonu 10,85 metru, další byly již horší.

Letos se po delší odmlce do soutěže inline hokeje přihlásili i muži HC Lvi Břeclav

Nejvyšší soutěž mužů odstartuje 4. května prvním hracím dnem a vítěze pozná na Final Four, …