Lvi v posledním utkání po rozpačitém výkonu nakonec vítězně

HC Lvi Břeclav : HC Štika Rosice 5:4 ( 2:3, 1:1, 2:0)

Sestava Břeclav:      Hübner ( Král) – Dora, Papp, Směřička, Klauda, Göndör, Weber, Zugar – Gabriška, Zháňal, Průdek, Hrbatý, Klimovič, Lenkovič, Jajcay, Čápek, Juránek, Nešpor, Bolfík

Sestava Rosice :       Huzlík – Černík, Antal, Pospíšil, Čížek – Dvořák, Polzer, Buhaj, Krobauer, Kazlepka, Kůst

Branky: 2. Juránek (Klauda, Čápek), 7. Klimovič (Směřička, Hrbatý), 22. Hrbatý (Klimovič, Lenkovič), 48. Lenkovič (Jajcay, Bolfík), 55. Gabriška (Hrbatý) – 1. Buhaj (Polzer), 17. Polzer (Krobauer) 19. Polzer (Kůst), 34. Kazlepka (Krobauer)

Vyloučení: 2:6 ( z toho Rosice 1 x 5 + KO, 1x TS)  Využití: 0:0  Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4

Poslední utkání Lvů v základní části krajské ligy bylo ve znamení teoretické šance o poskočení v tabulce na pozice znamenající postup do play off. Podmínkou bylo zvítězit a doufat, že v závěrečných zápasech jak Uh. Brod, nebo Uh. Hradiště nezíská ani bod. Hostující tým z Rosic, přijel na břeclavský zimní stadion s minimálním počtem hráčů, ale o to větší předvedl na ledě bojovnost. Lvi po celé utkání působili značně nejistě a dalo by se říct, že až na pár světlých okamžiků, nebylo se téměř na co koukat.

Hned úvod zápasu nám nevyšel. Po úvodním vhazování přišla první šance domácího celku, ovšem z následujícího protiútoku se prosazují Štiky, po propadnutí naší obrany ve střední třetině.  Do minuty se Lvům daří srovnat. V následujících minutách máme na ledě převahu, nic méně šancí poskrovnu. Finální přihrávky se příliš nedaří. V 7. minutě se prosazuje v před brankovém prostoru J. Klimovič. Jistota se na naše hole ovšem stejně nevrací a i nadále Lvi i přes snahu nedokáží soupeři odskočit. Ve 13. minutě má B. Čápek výhodu trestného střílení a možnost zvýšit náš náskok a konečně Lvi uklidnit. Nedal. Šok nastává na konci první třetiny. Rosice hrozí ze svých protiútoků čím dál častěji a hned dvě brejkové situace dokáží využít. Rázem je zde obrat v zápase.

Z tohoto šoku se Lvi nedokázali vzpamatovat celou druhou dvacetiminutovku. Sice hned na jejím začátku F. Hrbatý skóre zápasu srovnává, ale Lvi i když jsou více na kotouči, tak působí v útočné třetině vcelku bezbranně. Hosté navíc stále nebezpečně vyráží do protiútoků a ač mají šancí a střel poskrovnu, téměř každá jejich akce zavání další brankou v naší síti. Ve 34. minutě se již Štiky prosazují a opět vedou. Následují hned dvě vyloučení Lvů ve čtyřech minutách a břeclavský celek je nakonec rád že do kabin odchází pouze s jednobrankovým mankem.

Do třetí části nezůstal v naší sestavě kámen na kameni a celá sestava je o proti začátku zápasu zpřeházená. Jenom obraz hry zůstává. Lvi sice povětšinou s kotoučem kombinují, ale do nějakých větších možností se dostat nemohou. Až v osmé minutě třetí třetiny se dokáže prosmýknout mezi beky soupeře R. Lenkovič a konečně srovnává. I nadále je hra Lvů plná nepřesností, i když soupeři již viditelně dochází síly. Vedoucí branku přece jenom nakonec dáváme. Prosadí se M. Gabriška po rychlém přenesení hry z vlastní třetiny. O třicet vteřin později máme výhodu pěti minutové přesilové hry. Šance si sice nějaké vytvoříme, Štiky ovšem mohou vyrovnat také. Do konce zápasu již branka nepadne.

Poslední zápas základní části tak Lvi neodehráli nikterak dobře. Jediným pozitivem byl zisk tří bodů. Je s podivem, že tým, jenž v lednu dokázal doma porazit Uničov, Velké Meziříčí a Uh. Brod  v únoru působí na ledě téměř bezradně. Naši soupeři v boji o play off nezaváhali a své umístění v tabulce stvrzují výhrami v základní hrací době.