Jarní kytička Divadla Boleradice

BOLERADICE

Vážení přátelé a příznivci Divadla Boleradice,

dovolte mi, abych vás nalákal na naši jarní divadelní nabídku.

Duben začíná tuto sobotu další reprízou letošní novinky – dramatem Kříž u potoka. Příběh o hledání správných životních cest. Příběh o hledání hranice mezi egoismem a obětavostí. Příběh o dospívání. Podle scénáře Pavla Ondrucha ji zrežírovala Iva Kahounová. Kříž u potoka uvádíme ještě v pátek 21. dubna a na přehlídce Jarní Sešlost ve čtvrtek 4. května vždy v  19:30.

O týden později si můžete vybrat rozvernou  Zapeklitou komedii anebo Kdo si brousí nad Paďousy. Máme ji na repertoáru už několik let a stále má své diváky. V obci Paďousy probíhá mše a farář prosí vesničany, aby přispěli penězi na opravu cesty, po které bude jednoho dne nesen na místo posledního odpočinku každý z nich. U vládce pekel Lucifera zatím probíhá porada – všichni si mnou ruce nad světem, který je zaplaven lží, falší, přetvářkou, hrabivostí, lakotou, nenávistí, nesnášenlivostí, nevěrou, pýchou, kariérismem a radují se, že zatímco peklo vzkvétá, nebe je na tom zcela opačně. Opět zvítězí s  pomocí lásky dobro nad zlem. Pobavit a uvolnit se přijďte v pátek 7. dubna večer.

Majitelům rezervací připomínám již vyprodané představení Veroničin pokoj od DS Kroměříž -uvádíme v  sobotu 8. dubna v 16:30 a v 19:30 hod. Studenti Susan a Larry se ocitnou v honosné usedlosti, jejíž správci tvrdí, že Susan je až nápadně podobná Veronice, mrtvé dceři jejich zaměstnavatelů. Susan přijme podivný návrh – proměnit se na jedno odpoledne v dávno mrtvou Veroniku. Jenže když se dveře, za kterými se Susan připravovala na svoji roli€, posléze otevřou, všichni se k dívce chovají, jako by byla skutečně Veronikou. A navíc tvrdí, že je rok 1935.

O hostování Vlastenecké omladiny v našem divadle je mezi diváky vždy velký zájem. Pozvali jsme je i letos s klasickou renesanční komedií Zkrocení zlé ženy. Slavný dramatik William Shakespeare svým mistrovským perem zachytil všechny podoby lásky i sváru mezi mužem a ženou. Představení uvádíme v sobotu 22. dubna,€“ volné vstupenky snad ještě najdete v rezervaci.

Poslední dubnový víkend bude patřit premiéře naší nové hry Jezinky a bezinky. Děj jedné z nejslavnějších detektivních komedií světové dramatiky, se odehrává v milém a pohodlném domě, z jehož stěn dýchá spíš atmosféra viktoriánské Anglie než newyorský Brooklyn padesátých let. Dvě starší elegantní dámy, sestry Abby a Marta Brewsterovy, příjemné a pohostinné slečny, zvou podobně staré pány na bezinkové víno. V této rajské pohodě se však dějí věci nadmíru podezřelé. A tak, když tety navštíví jejich synovec Mortimer, nestačí se divit. Premiéru uvádíme v sobotu 29.dubna a první reprízu hned druhý den v  neděli.

Každým rokem pořádáme tradiční přehlídku amatérských souborů JARNÍ SEŠLOST. Ta letošní začne už ve čtvrtek 4. května a končí v pondělí 9. května. Můžete si vybrat z šestice představení:

Čtvrtek             19:30 Kříž u potoka

Pátek    10:00   O Smolíčkovi – pohádka pro děti (školní představení)

Pátek    19:30   Rebelové – malé město v českém pohraničí, tři maturantky a tři [UTF-8?]„rebelové“, kteří už s totalitním režimem nechtějí mít nic společného, okolnosti, za nichž se mladí hrdinové setkají, a co všechno z toho vyplyne, to jsou hlavní prvky příběhu o lásce, které dějiny nebyly právě příznivě nakloněny. A k tomu spousta nesmrtelných písniček v podobě barvitých choreografických čísel: Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou.

Sobota 19:30   Tři na lavičce – komediálně laděný příběh dvou osamělých mužů Silvestra a Luigiho, které sbližuje hledání odpovědi na otázku, proč tady vlastně jsou. Ale jejich setkání se slečnou Ambrou je doslova školou životního optimismu.

Neděle             19:30   Jezinky a bezinky

Pondělí 17:00 Žebrácká opereta – Záměrem Žebrácké operety je dokázat velectěnému publiku, že vše, co mnozí odborníci považují za pokleslé, je dobré, ne-li skvělé, k vyjádření ušlechtilých myšlenek, které se zdají být neušlechtilé. Děj komedie pracuje se syžetem známého tématu velmi volně, však velmi nápaditě. A tak je švihák Meky vlastně zkorumpovaným stárnoucím seladonem, okolo kterého se dokážou točit již jen děvy důchodového věku. Navíc je tento seladon řízen zkorumpovanou politickou elitou a neméně vyvedenou státní policií.

Rezervaci vstupenek jednotlivých představení nebo předplatného můžete provést už teď na webových stránkách www.boleradice-divadlo.cz nebo osobně každý pátek od 18 do 19 hod v pokladně divadla. Telefonní číslo do divadla v době předprodeje je 723 666 153. Na webových stránkách najdete i další podrobnosti o programu divadla.

Moc bychom si přáli, abyste se vy, naši diváci, těšili na návštěvy divadla stejně, jako se my těšíme na vás.

Za všechny divadelníky v Boleradicích

Jiří Janda

Divadelní spolek bratří Mrštíků

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: CM Vladimíra Beneše

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem 24. 7. 2024 20:00 Cimbálová muzika Vladimíra BenešeV posledních …