2. ročník Běhu kolem Dyje absolvovalo 235 běžců všech kategorií

Břeclav Za průměrného jarního počasí se v sobotu 23. dubna 2016 uskutečnil 2. ročník břeclavského běhu s názvem RACIO Běh kolem Dyje. V letošním roce se sice na rozdíl od minulého roku sluníčko neukázalo, ovšem i tak bylo relativně dobré běžecké počasí. Běh kolem Dyje přilákal celkem 235 běžců, kteří běželi v 16 různých věkových kategorií. Hlavní závod na 5 km mužů vyhrála dle očekávání břeclavská jednička Roman Paulík, který za svým traťovým rekordem z minulého roku zaostal pouze o tři vteřiny. Letos běžel čas 15:42 minut. Na druhém místě doběhl s téměř minutovou ztrátou Luděk Durďák z Rohatce (16:40 min) a bronzovou medaili vybojoval Jiří Kubíček ze Zlína (17:06 min.).

Ženskou kategorii vyhrála juniorka Josefína Komínková (TJ Lokomotiva Břeclav) v pěkném čase 20:28 minut. Druhá v pořadí doběhla Iveta Brachtlová z Břeclavi (21:20 min). Třetí skončila Jitka Michnová z Velkých Pavlovic (22:09 minut.).

A na závěr pár zajímavostí: nejstarší závodník dne měl 56 let, naopak nejmladšímu běžci byly teprve 2 roky. Nejmladším závodníkem v hlavní kategorii na 5 km byl osmiletý Jindřich Hanáček, který tuto trať zvládl za skvělých 24:07 minut!

Děkujeme všem závodníkům za účast a budeme se těšit v příštím roce, kdy v podobném termínu proběhne již 3. ročník.