Miroslava Hanzalíková ozdobila stříbrnou medaili z Evropských her mládeže novým okresním rekordem v běhu na 60 metrů. Foto: archiv

Atleti mají medaile z Evropských her

BRNO (Lk) – Tři dny probíhaly v Brně Evropské hry dětí v atletice, kterých se zúčastnili mladí atleti z mnoha zemí Evropy.

Náročného programu s velkým množstvím startujících se zúčastnilo téměř 1.100 chlapců a dívek, kteří toužili odnést si alespoň jednu z krásných medailí. Za velmi pěkný úspěch lze považovat čtyři medaile, které si vybojovali atleti Lokomotivy Břeclav.

Nejcennější získal starší žák Matěj Osička v běhu na 1.500 metrů, kde dovedl těsně vyhrát v čase 4 :21,27. Ve stejné kategorii byl druhý Adam Horák, který dosáhl ve vrhu koulí výkonu 14,99 metru a přehodil ho až posledním pokusem litevský závodník. Nevedlo se mu v oštěpu, kde značně klesla jeho výkonnost a skončil hodem 39,85 na sedmém místě. Spokojen nebyl ani s dálkou, kde skončil desátý skokem 571 cm.

Miroslava Hanzalíková byla nejúspěšnější dívkou, když po postupu z rozběhů na 60 m (8,36) zaběhla vynikající čas ve finále 8,11 vteřiny a obsadila druhé místo. Dovolený vítr 1,8 m za vteřinu nebrání uznání rekordu Břeclavska. Startovala ještě ve skoku dalekém, kde po kvalifikaci s 500 cm postoupila do finále. Zde se jí již tak nevedlo a skončila pátá výkonem 480 cm. Stejného umístění dosáhla v hodu míčkem. V kvalifikaci hodila 48,35 metru, ve finále byla ještě lepší a výkonem 52,46 metru si zlepšila osobní rekord.

Bronzovou medaili si z Brna odvezla starší žákyně Leona Vargová, kterou od stříbra dělilo jen 14 centimetrů, ale o bronzovou příčku musela tvrdě bojovat. Kristýna Klossová z Brna měla stejný výkon 11,15 a v takovém případě rozhoduje o pořadí druhý nejlepší pokus. Ten měly obě závodnice ale rovněž stejný, a proto rozhodl až třetí nejlepší výkon a ten měla Vargová lepší.

Z dalších závodníků mimo finálová umístění si nejlépe vedla Anna Bravencová, která byla šestá ve skoku vysokém ročníku 2001 výkonem 144 centimetrů, devátá v dálce (464 cm).

Další lepší výkony z kvalifikací a rozběhů, většinou jde o mladší závodníky z Hustopečí: Rok narození 2003: 60 m: Prokeš 9,3, Stehlíková 9,64, Špačková 9,67. 600 m: Prokeš 1:57,80 (vítěz finále B), Špačková 2:04,4. Výška: Stehlíková 116. Dálka: Prokeš 387, Špačková 342. Rok narození 2002: Výška: Vedralová 131. Dálka: Topolanský 390, Kopřivová 403. Míček: Krčka 40,89, Kopřivová 39,14. Rok narození 2001: 150 m: Strouhalová 21,08, Dunajová 22,57. 800 m: Kovaříková 2:42,59, Strouhalová 2:43,00. Výška: Zemčíková 129. Dálka: Machala 440, Dunajová 416.

Inline hokej – sezona 2024

Od sezony 2024 dochází k úpravám některých pravidel soutěží inline hokeje v Česku i v …