foto: frankr

Zvlášť nebo dohromady vystavují ve Dvoře

Břeclav – Od soboty je ke shlédnutí v kavárně Dvůr výstava hodonínských výtvarníku s folkovým názvem Zvlášť nebo dohromady. Vystavují zde Pavol Stručka, Roman Šafránek, Jan Šefčík a Petr Bulava a mají společné to, že učí malbu na Střední umělecké škole v Hodoníně.

Iniciátorem výstavy je jeden z vystavujících, Petr Bulava, a ten nám k tomu, jak nápad vznikl, řekl: „Tato výstava  je pro nás takový relax z oficiální výstavní činnosti .Vzniklo to tak, že jsem tady měl mít výstavu jenom já, ale protože učím v Hodoníně na Střední umělecké škole, tak jsem přizval mé tři kolegy, kteří se mnou na umělecké škole učí, aby mi tento prostor pomohli zaplnit. Kavárna, která je podle mne skvělá, je moc pěkný výstavní prostor. A co se týče názvu, název Zvlášť nebo dohromady vyjadřuje motiv toho, že všichni učíme malbu v Hodoníně. “

Výstava Zvlášť nebo dohromady, která potrvá do konce února, je vlastně takový předkrm před velkou výstavou v břeclavské Galerii „pod vodárnou“ jednoho z vystavujících, Romana Šafránka. Jeho výstava nazvaná HOAX bude zahájena slavnostní vernisáží a koncertem skupiny Morthys v úterý 3. 2. 2015 v 17:00.

foto:frankr

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …