ZUŠ OPEN 2017

MIKULOV

30. května od 17 hodin

Celonárodní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru

„Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Možná je bereme jako samozřejmost, ale jsou ve světovém měřítku zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat.“
Magdalena Kožená

ZUŠ Mikulov se připojila k projektu Nadačního fondu Magdaleny Kožené, jehož cílem je zviditelnění práce a aktivit základních uměleckých škol v České republice. Stala se tak součástí historicky prvního celostátního happeningu ZUŠ Open, do něhož se zapojilo 338 základních uměleckých škol z celé ČR.

Happening bude mít podobu vystoupení žáků všech uměleckých oborů mimo obvyklý rámec a prostory škol ve městech a obcích ve společném termínu 30. května 2017. V Mikulově připravujeme program, jehož součástí bude vernisáž děl žáků výtvarného oboru ZUŠ v galerii Konvent se zahájením v 16 hodin. Od 17 hod. bude následovat hudební a taneční program na pódiu před Dietrichsteinskou hrobkou. K němu jsme přizvali jako hosty žáky a učitele z partnerské ZUŠ Josefa Haydna v Galantě. Celá akce tak získá i mezinárodní rozměr.

ZUŠ Open získal záštitu ministra kultury ČR pana Daniela Hermana, garanty pro jednotlivé umělecké obory se stali designér Maxim Velčovský, režisérka Alice Nellis a tanečníci bratři Bubeníčkové a podporuje jej řada dalších osobností z uměleckého, pedagogického i společenského prostředí. Těšíme se, že myšlenku happeningu přijdou podpořit svou účastí i návštěvníci z řad široké mikulovské veřejnosti!
Jiří Vrbka

Zdroj: www.mikulov.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …