il.foto

Zraněný horolezec byl transportován pomocí vrtulníku

Mikulov – Na Pálavě se v neděli zranil mladý horolezec. K jeho záchraně využili hasiči vrtulník Policie ČR. S jeho pomocí se podařilo muže rychle a bezpečně transportovat k posádce záchranky.

K nehodě vyjela po 13. hodině jednotka ze stanice Mikulov. Velitel po příjezdu zjistil, že ke zraněnému muži je poměrně neschůdná cesta. Tříčlenná skupina hasičů se vydala od auta asi kilometr ke skále. Vzhledem k situaci si nechal velitel poslat na místo vrtulník Policie ČR s hasiči-leteckými záchranáři.

Tříčlenná skupina dorazila ke zraněnému lezci před příletem vrtulníku. Kromě jiných zranění měl muž poraněnou nohu a nemohl se sám pohybovat. Hasiči mu poskytli první pomoc a připravili jej na transport vrtulníkem. Ten přiletěl během pár minut nad místo.

Z paluby se spustil letecký záchranář. Zraněného naložili do nosítek a vyzvedli k vrtulníku, který s ním popoletěl na hřiště v nedalekých Horních Věstonicích. Tam si horolezce převzala posádka záchranné služby. Akce skončila kolem 15. hodiny. Nasazení vrtulníku umožnilo šetrný, bezpečný a rychlý transport zraněného muže z místa nehody.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kra­je

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – The Gardeners

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 sobota 1. 6. 2024 ve 20 hodin Acoustic-pop …