Pondělí , 15 Červenec 2024

Zpěváčci soutěžili O malovaný tulipán

STARÁ BŘECLAV (JaŠ) – V neděli 12. dubna se uskutečnil v kulturním domě ve Staré Břeclavi již XXVIII. ročník soutěžní přehlídky dětských zpěváčků z Břeclavska O malovaný tulipán Boženy Šebetovské.

O vítězství a také postup do oblastního kola sse utkalo celkem 32 zpěváčků ve třech kategoriích dle věku a to do 8 let, 9 až 11 let a 12 až 15 let. Jejich výkony hodnotila porota ve složení: Eva Baráková, Josef Tichý a předsedkyně Marta Tesaříková. V nejmladší kategorii děvčat zvítězila Kristýna Lašková z Moravského Žižkova, druhá byla Jana Baránková z Tvrdonic, třetí Vendula Tlachová z Prušánek a Tereza Maršálková z Moravského Žižkova. Mezi chlapci v této kategorii byl nejlepší Radek Mitrič z Charvátské Nové Vsi, druhý byl Matěj Ivančic ze Staré Břeclavi a třetí Pavel Bartoš z Moravského Žižkova.

V prostřední kategorii děvčat zvítězila Hana Urbánková z Týnce, druhé byly Karolína Bartošková z Poštorné a Adéla Sobotková z Moravské Nové Vsi a třetí Dagmar Pavlíková z Tvrdonic a Eliška Mitričová z Charvátské Nové Vsi. Z chlapců byl nejlepší Jakub Bravenec z Charvátské Nové Vsi, druhý Zdeněk Čech ze Staré Břeclavi a Vít Straka z Moravského Žižkova, třetí Tadeáš Tomšej z Moravského Žižkova.

V nejstarší kategorii zazpívala nejlepší Jasmína Láníková z Bulhar, druhé byly Anna Drobiličová z Hlohovce a Eliška Doležalová ze Staré Břeclavi, třetí Lucie Řehánková z Velkých Bílovic a Julie Balgová z Tvrdonic. Mezi chlapci byl nejlepší Petr Huňař ze Staré Břeclavi, druhý René Zhříval z Josefova a třetí Zdeněk Král z Moravského Žižkova. Zazpívaly také dvě dueta a to Radek a Eliška Mitričovi a Anna Drobiličová a Anna Bravencová. Porota jim udělila dvě první místa.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Dětské hody 2024

PODIVÍN / Hodový plac 25. 5. 2024 15:00 – 19:00 Voděnka Podivín ve spolupráci s …