Značení popelnic v Břeclavi

Od pondělí 20. dubna 2020 začne lepení permanentních čárových/QR kódů na popelnice. Prosíme všechny obyvatele rodinných domů v Břeclavi, aby označili svoje popelnice – nádoby na směsný odpad u domu.

Pro identifikaci jednotlivých nádob je třeba, abyste napsali na Vaši popelnici (barvou, křídou, fixem, rtěnkou nebo tužkou na papírovou cedulku) ORIENTAČNÍ + POPISNÉ ČÍSLO Vašeho domu (např. 102/1010).

Takto označenou popelnici postavte v den pravidelného svozu komunálního odpadu před dům a nechejte ji tam prosím aspoň do 15:00 h. Na každou popelnici bude nalepen permanentní čárový/QR kód.

Evidenci popelnic a kontejnerů zajistí zaměstnanci Technických služeb města na základě nové vyhlášky o třídění odpadů.

Značení nádob u rodinných domů je prováděno v rámci systému motivačního třídění odpadů MESOH, kdy budou kódy označeny všechny popelnice u rodinných domů a kontejnery na směsný a tříděný odpad ve všech městských částech Břeclavi.

Podrobné informace o možnostech slev najde každá domácnost ve svém odpadovém účtu.

 

MESOH = adresný systém třídění odpadu v Břeclavi.

Domácnosti v rodinných domech dostaly zdarma pytle na třídění plastu a papíru, aršíky s vlastními kódy na označení pytlů pro jejich evidenci a pytle jsou pravidelně každý týden odváženy přímo od domu (sudý týden – papír, lichý týden – plasty). Nádoby na tříděný odpad na sídlištích a u činžáků jsou také označeny QR kódem, což umožňuje třídění za odměnu také domácnostem v činžovních domech. Od konce února probíhá evidence všech nádob na směsný odpad ve městě. Všechny nádoby a kontejnery na směsný odpad budou v průběhu jara označeny podobnými čárovými/QR kódy, kterými jsou od ledna 2020 označeny nádoby na plast a papír v celém městě.

 

Děkujeme za spolupráci.

Technické služby, organizační složka Města Břeclav

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …