il.foto

Zlikvidují balení léků, z nichž měly být drogy

 BŘECLAV (sln) – Stovky balení léků proti nachlazení s obsahem pseudoefedrinu, z něhož se vyrábí droga pervitin, administrativně předalo ministerstvu vnitra k likvidaci břeclavskému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Medikamenty souvisely s případem lékárnice, která během dvou let nelegálně prodala výrobcům drog téměř 70 tisíc kusů balení Modafenu a Nurofenu o celkovém obsahu zhruba 50 kilogramů pseudoefedrinu. Z tohoto množství bylo možné vyrobit přibližně 28 kilogramů pervitinu v hodnotě přesahující 2,2 milionu korun.

Převod se týkal celkem 502 kusů návykových látek a prekurzorů propadlých státu rozhodnutím Okresního soudu v Břeclavi. Bylo mezi nimi i 342 kusů balení léku Nurofen Stop grip  a 29 kusů balení Modafenu. Propadlé léky souvisely s vyšetřováním zločinu výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky.

Majitelem zabraných věcí se v souladu s platnou legislativou stal ÚZSVM. Konečná likvidace je v kompetenci Správy logistického zabezpečení Policejního prezídia ČR.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …