Zlatou Hustopečskou pečeť získal Miroslav Volařík

HUSTOPEČE (jr) – Rulandské bílé ročníku 2014 z vinařství Miroslava Volaříka je víno, které se letos bude moci pyšnit Hustopečskou pečetí. O vítězi rozhodlo třicet certifikovaných degustátorů.

Ochutnat vítězný vzorek, ale i mnohé další, bylo možné na výstavě vín v sobotu 4. dubna 2015. Jedenáctý ročník přehlídky vín O Hustopečskou pečeť nabídl celkem 286 vzorků vína v devíti stovkách lahví. Pestrý výběr přilákal asi dvě stovky návštěvníků.

K ochutnání bylo o několik odrůd víc než v minulých letech. Ty tradiční historické letos doplnily i odrůdy moderní, které jsou však v dnešní době pro okolí Hustopečí také typické. „Letos můžeme nabídnout asi o sto vzorků více než v loňském roce. Rozhodli jsme se rozšířit odrůdy u bílých vín o Rulandské bílé, Rulandské šedé, Pálavu a Tramín. U červených vín o Dornfelder, Frankovku a Zweigeltrebe,“ upřesnila Petra Otřísalová ze Stálé vinařské expozice.

Přihlásit se do soutěže O Hustopečskou pečeť mohli vinaři z celé republiky, limitováni byli pouze danými odrůdami. Soutěžit mohla vína posledních tří ročníků. „Loňský ročník patří kvůli specifickému počasí mezi ty méně zdařilé. Ale i mezi těmito víny, se dají najít skvostné kousky,“ uvedla Otřísalová.

Šampionem výstavy se nakonec pro letošní rok stal Miroslav Volařík. Třiceti certifikovaným degustátorům nejvíce chutnalo jeho Rulandské bílé ročník 2014. Ocenění si ale také například odnášel za Ryzlink vlašský zástupce vinařství Šoman z Dolních Dunajovic, za Růžová vína Jan Stávek z Němčiček a za André Eva Buchtová z Velkých Pavlovic.

„Ocenění jsme mimo jiné získali za André jakostní ročníku 2013. Vína tohoto ročníku byla výborná. Červená vína ale dáváme do prodeje až letošním rokem, prve půjdou na nějaké výstavy a pak až do prodeje. Bílá vína už skoro máme vyprodaná,“ pochvalovala si Eva Buchtová.

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …