Kanada - vítěz Ivan Hlinka Memorial Cupu 2017

Zlato pro Kanadu, stříbro pro Čechy, bronz berou

po výhře 4:3 po prodloužení nad Ruskem mladíci ze Švédska.

Břeclav

Český tým ve finále podlehli javorovým listům 1: 4

Memoriál Ivana Hlinky zná po týdnu bojů svého letošního vítěze. Je jím celek Kanady, který se po roce bez medaile vyšplhal na nejvyšší stupínek celkově už po jednadvacáté. Ve finále přestřílel Čechy vysoko 46:19, prosadil se čtyřikrát a soupeři povolil jedinou branku. Obhájci titulu z Česka se tak po prohře 1:4 museli spokojit se stříbrnými medailemi. Celkově jde o 8. stříbro pro český tým v historii turnaje. Svěřenci Davida Bruka se ale rozhodně nemají za co stydět. Po celý turnaj předváděli bojovný týmový hokej a získali si tak srdce mnoha břeclavských fanoušků.

Branky a asistence: 17. McIsaac (McBain), 23. Veleno (McBain, Dobson), 40. Bahl (Dobson, Thomas), 48. McBain (Smith, Thomas) – 27. Arnošt (Sedlák).

Střely: 46:19 (19:4, 16:9, 11:6).
Vyloučení: 4:2, navíc Merkley (CAN) 10 min.. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Více o zápase najdete na

Bratislava

Švédové dokonali královský obrat, Rusové jsou bez medaile

Bratislava – V utkání o bronz mezi sebou poměřily síly týmy Švédska a Ruska. Hokejisté Tre Kronor prohrávali po dvaceti minutách hry 0:2, ve třetí třetině se jim však tento dvoubrankový deficit podařilo smazat a jít do vedení. Rusům se povedlo vyrovnat v poslední minutě zásluhou Ochoťuka, který tak poslal zápas do prodloužení. V něm rozhodl švédský obránce Jacob Oloffson, díky němuž svěřenci trenéra Bendelina dokonali obrat. Ruská sborná končí na turnaji čtvrtá, bronzové medaile si do vitrínky schovají Švédové.

Turnaj je pro nás zklamáním, hodnotil slovenský obránce Marcel Dlugoš

Slovenský tým má za sebou nesmírně vyrovnané střetnutí s výběrem Švýcarska. Svěřenci trenéra Norberta Javorčíka šli do utkání s tím, že vybojují sedmou příčku a zamezí tak neúspěchu, kterým je poslední místo na turnaji. Z počátku se jim to dařilo, poté se ale vše zvrtlo a Slováci padli 1:2. „Utkání bylo z naší strany negativní, protože jsme prohráli, a navíc skončili v turnaji jako poslední,“ krčil rameny obránce Marcel Dlugoš.