Zlaté medaile pro mladší žákyně TJ Lokomotiva FOSFA Břeclav

Dalšího výborného výsledku dosáhly mladší žákyně volejbalového oddílu TJ Lokomotiva FOSFA Břeclav.

V neděli 31. března se konal finálový turnaj Poháru 7. tříd, v němž po celou sezónu naše děvčata dominovala. Břeclavačky dokázaly stabilně porážet i chlapecké týmy, které v první půlce sezóny nastupují v téhle soutěži společně s dívčímy družstvy. V průběhu celé sezony se naše holky pohybovaly na špičce této krajské soutěže mladšího žactva, a tak chtěly svoje kvality přetavit v medailový úspěch.

Klíč k určení finálního pořadí je ale v této soutěži zrádný. Průběžné vedení v tabulce nám totiž zajistilo pouze dobré nasazení ve finálovém turnaji. Pokud jsme chtěli zlaté medaile, museli jsme porazit všechny, i našeho největšího rivala KP Brno.

Cestou turnajem jsme postupně narazili na družstva Zlína, Znojma a KP-Milénova, které jsme dokázali porazit poměrně vysokým rozdílem skóre. Díky výbornému servisu a nekompromisním útokům Verči Vašíčkové a Terky Němečkové jsme u soupeřů budili respekt. Výzva dne tak byl až finálový duel proti VK KP Brno. Od prvních zápasů jsme bojovali s obrovskou nervozitou, což se projevovalo nejvíc na špatném příjmu. Díky obrovské bojovnosti a ochotě nechat na hřišti vše, se nakonec podařilo poprat se i s vlastními nepřesnostmi a chybami.

V prvním setu jsme měli od začátku navrch a vyhráli ho s několikabodovým náskokem. Ve druhém jsme ale hned od prvních míčů začali ztrácet a ocitli se pod obrovským tlakem téměř nechybujících Brňaček. Až v koncovce se podařilo srovnat a začal boj o každý míč. Dokonce jsme museli odvracet hrozbu třech setbolů, ale nechtěli jsme připustit, aby se zápas rozhodoval až ve třetím setu. Výborným podáním za nepříznivého stavu dokázala kapitánka Terka Němečková odvrátit skóre 22:24 a srovnala stav setu na 24:24, pak ale soupeř otočil a byl tu znovu další setbol. I ten jsme ale odvrátili a na servis se dostala nahrávačka Andy Fabikovičová. Dokázala se neuvěřitelně zkoncentrovat a na stranu Brna poslala dva nechytatelné servisy. Bylo dobojováno a mohly vypuknout oslavy. To, co jsme si na začátku sezóny vysnili, se stalo skutečností. Dokázali jsme potvrdit svoje kvality a průběžné vedení v tabulce. Prvním místem ve finálovém turnaji se břeclavské mladší žákyně staly přebornicemi Jihomoravského kraje a zaslouženě si z Brna odvezly pohár a zlaté medaile.

Tímto velikým úspěchem ale naše sezóna ještě nekončí. Břeclavačky budou o tomto víkendu v Kojetíně bojovat v kvalifikaci o účast na Mistrovství ČR mladších žákyň. Přejeme holkám zdraví a hodně štěstí v dalších bojích!!!

Fotky zde.

Zdroj: www.volejbalbreclav.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Ladislav Horenský + Jaroslav Brůna Metlický – Výběr z díla

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / synagoga 2. 6. – 16. 7. 2023 / …