il.foto: moravanlednice.cz

Zimní turistická sezóna v Lednici začala

LEDNICE (jm) – Že Lednice není jen místem vhodným k návštěvě v teplých měsících se opět snaží dokázat obec i místní podnikatelé.

A možností, jak se v zimě „ohřát v Lednici“ je zde víc než dost. Pravé tropické klima zažijí návštěvníci proslulého palmového skleníku, největší stavby svého druhu, která vznikla v roce 1843.  Skleník je otevřen po celou zimu (kromě ledna) o víkendech a svátcích od 10 do 16 hodin. Turistům se letos o zimních víkendech poprvé otevřou i komnaty zámku, bývalého letního sídla rodu Lichtenštejnů. Zahřátí nabízí i procházka v zimě tajemným a tichým anglickým parkem až k minaretu.

K vyhlídkovým okružním plavbám zámeckým areálem vyplouvá o zimních víkendech a svátcích loď Morava společnosti 1. Plavební. Z vyhřáté lodní kajuty lze pozorovat krásy zimního zámeckého parku i lužního lesa a zahřívat se při tom pohárkem svařeného vína, v období adventu poslouchat koledy nebo se během rozpustilého fašanku (masopustu) plavit s  pirátskou posádkou.

Velkým lákadlem se pro návštěvníky zimní Lednice stává nabídka léčivých terapií zdejších nejmladších českých lázní, jejichž základním léčivým zdrojem je minerální jodobromová voda z nedalekých vrtů. Ta ve formě koupelí blahodárně působí na pohybové ústrojí, stavy po úrazech a operacích, na neurologické nemoci, nemoci oběhového systému i gynekologické potíže. V nabídce jsou samozřejmě i masáže, zábaly a řada dalších lázeňských a wellnes procedur.

Na své si v Lednici od listopadu do března přijdou i milovníci dobrého jídla a pití: zvěřinové hody, svatomartinská husa, degustace mladých vín, moravská zabíjačka, speciality z  domácí udírny, košt ovocných pálenek a likérů, to vše a ještě mnohem více nabízí bohatý kalendář gastronomických akcí místních restaurací a vinoték. Pokud se návštěvníci rozhodnou v Lednici přenocovat, řada místních penzionů a hotelů ráda nabídne teplo svých apartmánů i pokojů.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci kultury a zábavy. Webové stránky turistického informačního centra nabízejí celou řadu zajímavých akcí (Mikulášské zpívání, Adventní jarmark, Silvestrovské oslavy, Štěpánská zábava, Lednický fašank..), pro které stojí za to se v  zimě do Lednice vypravit a zažít neopakovatelnou atmosféru spojení historie, lidových tradic, exotiky i moravské pohostinnosti.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Cyklistická sezóna je v plném proudu

BŘECLAVSKO: Policisté se v Lednici zaměřili na cyklisty.  Cyklistická sezóna je v plném proudu a na …