Zhodnocení premiérové hokejové sezony žen v 1. lize

Milan Zoubek

 

Břeclavské hokejistky v premiérové sezóně obsadily celkově 2. místo a mají tak za sebou historicky první sezonu.

Přinášíme Vám dříve slíbené statistické ohlédnutí, po kterém bude následovat krátké zhodnocení několika hráček a trenéra.

 

Z pohledu domácích i venkovních zápasů jsou vždy břeclavské hráčky na druhém místě hned za suverénem soutěže Vsetínem. Lvice vystřelily na soupeřovu branku v průměru 38 střel (Vsetín téměř 47). Ostatní týmy již zaostávaly s průměrem okolo 24 střel za zápas. Naproti tomu se mohou Lvice pyšnit nejlepší obranou, když propustily pouze okolo 21 střel za zápas na vlastní branku. Přesilových her máme odehráno 66 čelily jsme 69 oslabením. Lvice jsou šelmy a staly se nakonec nejtrestanějším týmem.

 

Individuální statistky:

V kanadském bodování prvních 5 míst obsadil Vsetín. Břeclavi patří šestá pozice E. Vozdecké 44 bodů, 8. místo S. Sadílková 39 bodů a první desítku uzavírá K. Buociková s 30 body.

Mezi střelkyněmi se E. Vozdecká dostala na druhé místo s 33 brankami, za první S. Čajanovou ze Vsetína se 40 zásahy. S. Sadílková byla celkově devátá s 20 střeleckými úspěchy.  Co se týká asistencí tak prvních šest míst patří Vsetínu. Sedmé místo obsadila kapitánka K. Buociková s 20 asistencemi v závěsu se S. Sadílkovou s 19 přihrávkami.

 

Tolik krátký pohled na statistiku premiérové sezony Lvic v 1. lize žen

a tak jejímu zhodnocení jsem si pozval hned několik hráček a to: kapitánku Katarínu Buocikovou, strůjkyně vzniku týmu Lvic Nelu Bartalovou a Sabinu Duroňovou, dvě nejproduktivnější hráčky Elišku Vozdeckou a Sáru Sadílkovou a samozřejmě i trenéra týmu Davida Bartala.

 

  • Před rokem a kousek vznikla v Břeclavi první myšlenka na vznik ženského týmu. Jaké byly Vaše pocity, když jste v dresu Břeclavi nastupovaly k vůbec prvnímu zápasu, a opravdu se povedlo tým poskládat?

Sabina: První zápas byl náročný hlavně psychicky, jelikož jsme nastupovaly na nejlepší tým v lize a to byl právě Vsetín. Nevěděly jsme, co vlastně čekat. Některé holky jsme se viděly párkrát na tréninku, takže to byl pro nás takový první poznávací zápas. Pro mě osobně to byla ale velká čest obléct znovu břeclavský dres a reprezentovat rodné město, kde jsem s hokejem začínala.

Nela: Byla jsem překvapená, že se nám opravdu podařilo zrealizovat myšlenku ženského týmu a dotáhnout ji až do konce. Tohle byl první impuls, kdy jsem si uvědomila, že to opravdu vyšlo. Obléknout zpět po 3 letech břeclavský dres byla čest. Nemyslela jsem si, že budu mít ještě někdy takovou příležitost.

Sára: Když jsem se dozvěděla, že se v Břeclavi bude zakládat ženský tým, byla jsem nadšená. Vzhledem k tomu, že jsem zde začínala hrát hokej a hokejově mě tu vychovali, tak jsem byla ráda, až budu moci opět obléct břeclavský hokejový dres. Tahle myšlenka byla podle mně velmi pozitivní, jelikož v mládežnickém hokeji je mnoho dívek, které v budoucnu budou moci zastupovat za ženy.

 

  • Jaké bylo Vaše očekávání na začátku sezony, a s jakým cílem jste do ní vůbec vstupovaly?

Katarína: Do prvého zápasu som vstupovala plná eufórie . Po niekoľkoročnej prestávke bol pre mňa malým zázrakom viac samotný nástup na ľad, ako dres, ktorý som obliekla. Dnes už mám vypálený Lví cejch a som za to dievčatám vďačná.

Eliška: Poprvé jsem si dres Břeclavi na sebe oblékla při přátelském utkání proti ženskému týmu z Austrálie. Nijak zvlášť jsem se necítila, protože se mnou hrálo plno holek, které jsem už znala, a tak jedinou novinkou byl dres. Já osobně žádné očekávání neměla, nevím jak ostatní. Naším cílem bylo vyhrát co nejvíce zápasů, což se nám podle mě i povedlo.

Sabina: Pamatuju si, když jsme s Nelou stály na zimáku před schůzkou s vedením, kde jsme přišly s nápadem ženského týmu v Břeclavi. Bavily jsme se, jaký máme vlastně cíl. Sehnat hráčky, sponzory a držet se ve středu tabulky. Věděly jsme, že tým bude skvělý, jelikož jsme měly už přislíbenou účast některých hráček, které zkušenosti mají, takže jsme si věřily.

 

  • Jak jste spokojeny s atmosférou v kabině? Na ledě to vypadá na skvělou partu. Máte tam třeba nějaké komiky na odlehčení atmosféry? Po položení otázky nastal výbuch smíchu.

NelaAtmosféra v kabině je výborná. Během této sezóny jsme se semkly a troufám si říct, že jsme skvělá parta. Doufám, že to vydrží i do budoucna. Komiků je plná kabina a vždy se najde někdo, kdo situaci odlehčí a tým vzpruží.

Eliška: Je až děsivé, jak moc jsme si sedly. Nemůžu si to vynachválit. Odlehčená atmosféra v kabině panuje pořád a komikové jsme v těch chvílích úplně všechny.

Sára: Myslím, že jsme skvělá parta, věkově jsme na tom podobně, takže si dobře rozumíme. Za největšího komika bych označila Karolínu Hrdinovou, která dokáže vždy pobavit celou kabinu.

Sabina: Tým je naprosto skvělý, řekla bych, že ten nejlepší, který jsem měla. Atmosféra je bezkonkurenční. Každá holka přinesla do týmu něco (humor, nadhled, zpěv..) jsme taková puzzle stavebnice a společně tvoříme tým.

 

  • Sezona skončila 2. místem. Asi vládne velká spokojenost s výsledkem? Nebo máte stále na čem pracovat?

Katarína: Druhé miesto je na premiérový ročník krásny výsledok, ale bolo by zbabelé nechcieť viac. Stále je čo vylepšovať (okrem Kajdy).

Sára: Vzhledem k tomu, že jsme do sezóny vstoupily s krátkou přípravou, tak jsem s umístěním našeho týmu spokojena. Myslím, že jsme neměly moc času na přípravu a velmi rychle jsme se stmelily, což vidím jako velké plus, ale určitě musíme na hodně věcech ještě zapracovat.

Eliška: Trenér řekl, že je spokojen. Co řekne trenér, to platí. Co víc dodat? pět smích.

 

  • Poslední otázka děvčata. Povedlo se Vám i naučit fanoušky chodit na Vaše zápasy, předpokládám, že všechny týmy z ligy žen Vám asi mohou závidět. Je to vzpruha na ledě, když se třeba zrovna nedaří?

Sára: Podařilo se vytvořit základnu fanoušků, kteří na naše zápasy chodí fandit pravidelně, jak na domácí, tak i na venkovní. Myslím, že si zaslouží velký dík za naše umístění, byli pro nás velkou podporou a velkou chloubou v ženské hokejové lize. Za celé mé hokejové léta, jsem nezažila takový věrný fanklub a myslím, že nám ho všechny ženské kluby v ČR závidí 😀

Nela: Takovou fanouškovskou základnu nám opravdu může každý závidět. Fanklubu, který nás podporuje tímto způsobem, patří obrovské díky. Zvlášť potom těm, kteří s námi ezdili i na většinu venkovních utkání. Je to úplně jiná atmosféra, ožije tím celý zimák a nás to žene dopředu.

Eliška: Samozřejmě, že ano. Je to podpora, kterou jen tak někdo nemá a my si ji o to víc vážíme.

Sabina: Fanoušci jsou skvělý, za takový fanklub by se nestyděl žádný tým, jsou s náma v dobrém i ve zlém (což, u nás byly jenom 2 třetiny), – opět bouřlivý smích –  A určitě nás ženou dopředu. Takže jim patří obrovské díky, za celou sezónu!

 

  • A slovo kapitána na závěr:

Katarína: Fanúškom dnes na oplátku tlieskame my! Podpora a vytrvalosť, s ktorou nás sprevádzali celou sezónou, je motiváciou a hnaciou silou do ďalšej sezóny a dôstojnej prezentácie mesta!

 

Dáme slovo tedy i trenérovi.

Děvčata tedy velký dík za Váš čas a ať se Vám i nadále daří.  

Děvčata sborově: „Děkujeme, a doufáme že všem budem na ledě dělat jenom radost!“

 

  1. Pane trenére Bartale, měl jste nějaké zkušenosti s ženským hokejem před touto sezonou?

Prakticky žádné. Věděl jsem jen, že ženy mají svou samostatnou soutěž a díky dceři, která ji hrála, jsem měl možnost vidět pár jejich zápasů.

 

  1. Jaké bylo Vaše očekávání o průběhu?

Před začátkem sezony při skládání týmu jsem znal jen břeclavské hráčky, které jsem v průběhu mého působení u mládeže měl možnost trénovat. O ostatních jsem měl informace pouze zprostředkované. Věděl jsem pouze to, že holky z Břeclavi jsou hodně šikovné a patří k těm lepším hráčkám v soutěži žen. Vždyť dvě z hráček mají i titul mistryň ČR. Přesto jsem nevěděl, co od začínající sezony očekávat. Velmi mile mě nový tým překvapil při přípravných utkáních s reprezentací Austrálie. Hlavně disciplínou a bezva partou. Tato utkání mi ukázala, že bude na čem stavět a že bychom se mohli poprat i o dobré umístění v tabulce.

 

  1. Mohl byste celou sezonu pár větami zhodnotit?

Hned první utkání soutěže s velmi silným soupeřem ze Vsetína mé nadšení trochu zmírnilo, ale hned další utkání mě přesvědčila, že to s tímto týmem půjde. Samozřejmě sezona nebyla vůbec jednoduchá. Potýkali jsme se s různými onemocněními a před koncem roku se nám zranila jediná brankařka na soupisce. Do brány musela na pár zápasů nastoupit hráčka z pole. Hanka Zoubková se s tím skvěle vypořádala. Spoustu zápasů musely holky otáčet z pro nás nevýhodného stavu na vítězství. Celý tým v průběhu sezony ukázal velkou soudržnost, chuť hrát a hlavně vyhrávat. Chtěl bych touto cestou poděkovat celému týmu a popřát, aby mu to počáteční nadšení a týmový duch vydrželi co nejdéle. Chválím celý tým, ale nedá mi, abych nevyzvedl přístup a nadšení kapitánky Kataríny Buocikové, která svým výkonem táhla Lvice celou sezonu. U maminky tří dětí (nejmladší má 1,5 roku) je to z mého pohledu nadlidský výkon, zřejmě z jiné planety.

 

  1. A plán s týmem na příští sezonu?

Pokud vše dobře dopadne a tým bude chtít, bude pro mě čest stát příští sezonu na střídačce břeclavských Lvic. Máme se v čem zlepšovat. Z mého pohledu je v jejich silách příští sezonu výrazně potrápit letošní vítězný tým ze Vsetína a hrát o play off a tím pádem i postup do extraligy. Hlavně se musíme zaměřit na získání sponzorů.

 

Na společné fotografii jsou:

Horní řada zleva: Trenér David Bartal, Sabina Duroňová, Sára Sadílková, Hana Zoubková, Lenka Pospíšilová, Kristýna Koníčková, Jana Bartoňková, vedoucí týmu Milan Zoubek, Nela Bartalová, kapitánka Katarína Buociková.

Dolní řada zleva: Míša Raclavská, Soňa Prokešová, Karolína Hrdinová, Jana Ulbrichová, Karolína Prokopová, Barbora Mikuličová, Eliška Vozdecká. Ležící brankářka Dominika Kocmanová.

Mimo výše jmenované se na úspěšné sezoně také podílely Dominika Dobrovolná, Nela Minárechová, Karolína Uvízlová, Lenka Gregorová, Barbora Búliková,

 

Konečná tabulka:

Pořadí Klub Utkání V Vp Pp P Skóre Body
1. HK Vsetín – ženy 20 19 0 1 0 188 : 28 58
2. HC Lvi Břeclav z.s. 20 11 3 1 5 107 : 80 40
3. Hokejový klub Opava s.r.o. 20 9 1 3 7 97 : 87 32
4. HC Uničov 20 8 3 1 8 70 : 70 31
5. HC Cherokees 20 4 0 0 16 47 : 172 12
6. HLC Bulldogs Brno 20 2 0 1 17 49 : 121 7

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Prohlídky vodárenské věže

BŘECLAV / vodárenská věž 24. 09. 2022, 10:00 – 18:00 Vodovody a kanalizace Břeclav, a.s. vás …