il.foto

Ženy vybojovaly první letošní vítězství

Břeclav – Po vánočních svátcích nastoupily ženy TJ Lokomotivy Břeclav k prvnímu letošnímu zápasu. V pátek 9. ledna a v sobotu 10. ledna hostily v domácí sportovní hale tým TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

Soupeř z Vysočiny přijel do Břeclavi v kompletní sestavě a s početnou skupinou fanoušků, která měla pomoci hostujícímu týmu k zisku bodů. Stejný záměr měla i domácí Lokomotiva. Po předešlém bodovém půstu chtěly Břeclavanky získat v domácím prostředí plný počet bodů. Trenér Lokomotivy Petr Baránek měl k důležitému utkání připravený téměř celý tým. Chyběla jen smečařka Barbora Najbrtová. První nahrávačka Lucia Slobodová po zranění ještě nebyla připravena nastoupit do zápasu. Z lavičky podporovala mladou nahrávačku Petru Dubinou. Od úvodu zápasu zavládla ve sportovní hale výborná divácká atmosféra. Hra prvního setu byla dlouho vyrovnaná. Soupeři pravidelně ztrátovali a žádný z nich si nevytvořil větší bodový náskok. O vítězi rozhodla až dramatická koncovka. V ní byly přesnější domácí volejbalistky a vyhrály těsně 26:24. V druhém setu se domácím hráčkám podařilo od začátku hry vytvořit mírný bodový náskok, který si pohlídaly až do konce a vyhrály jasně 25:18. V třetím setu se opět bojovalo o každý bod. Dlouhé herní výměny se divákům líbily. Skóre bylo vyrovnané až do poloviny setu, kdy se podařilo domácím bodově odskočit a koncovku si už pohlídali. Lokomotiva porazila Jiskru ve třetím setu 25:21 a celý zápas vyhrála 3:0. Z důležitých bodů se radoval celý břeclavský tým, ale největší radost měla mladá domácí nahrávačka Petra Dubinová. Bylo to její historicky první vítězství, ke kterému přivedla svůj tým z postu první nahrávačky v I. lize žen.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:0 (26, 18, 21)

Sobotní odveta přinesla opět bojovný volejbal. Hostující i domácí diváci byli znovu připraveni hlasitě povzbuzovat svůj tým. Do prvního setu lépe vstoupily hostující hráčky. Lokomotiva se nemohla dostat do tempa a úvodní set ztratila 19:25. Druhý set vyhrála těsně 25:23. V úvodu třetího setu ztratily domácí volejbalistky herní jistotu. Udělaly mnoho nevynucených chyb a prohrávaly propastným rozdílem 15:21. Za tohoto nepříznivého stavu přerušil trenér Baránek hru oddechovým časem a pokusil se svůj tým uklidnit. Vyplatilo se to. Domácí volejbalistky se vrátily na palubovku opět plně koncentrované a dokázaly téměř nemožné. Vyrovnaly skóre na 22:22 a v dramatické koncovce vyhrály důležitý třetí set 26:24. Od začátku čtvrtého setu se břeclavským hráčkám podařilo najít recept na výbornou obranu hostů. Koncentrovanou a bezchybnou hrou nepustily soupeře v průběhu celého setu do vedení a jasně vyhrály 25:14 a celý zápas 3:1.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:1 (-19, 23, 24, 14)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Petra Dubinová a Lucia Slobodová, smečařky – Michaela Bábíčková, Veronika Čuňočková a Andrea Drápalová, blokařky – Šárka Rylichová, Jana Magátová a Simona Holečková, diagonální hráčka – Barbora Cidlíková, libera týmu – Markéta Stará a Hana Moláková.

Poslední utkání základní části odehrají volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav 16. a 17. ledna v Opavě. Tam na palubovce zkušeného domácího týmu budou bojovat o velice důležité body, které určí pořadí po první polovině soutěže.