Ženy v nouzi

BŘECLAV  – V uplynulých dnech vyjížděli břeclavští strážníci hned k několika ženám, kterým bylo třeba pomoci. První událost navíc opět dokázala, že se stále najdou lidé, kterým osud ostatních není lhostejný.

Hlídku městské policie si na pomoc přivolala poštovní doručovatelka, která z jednoho z bytů zaslechla volání seniorky. Ta jí přes dveře sdělila, že leží na zemi a nemůže vstát. Strážníci kontaktovali nejen rodinné příslušníky, ale i pečovatelskou službu, díky které se nakonec do bytu dostali. Žena tak mohla být ihned ošetřena přivolanými záchranáři.

Pro podobné případy mohou senioři využít S.O.S. hodinky s tísňovým tlačítkem, díky kterému si mohou snadno přivolat pomoc.

V rozmezí několika málo dnů musely právě toto tlačítko využít dvě uživatelky, které se ocitly v nouzi. Těm se náhle zhoršil zdravotní stav, a tak si jimi musely přivolat strážníky. Ti byli na místě do několika minut. Pomoci generálního klíče se snadno dostali do bytu, a tak mohli seniorkám, ještě před příjezdem záchranky, poskytnout první pomoc.

L. Rigó

Zdroj: www.mpbv.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Od 1. března platí přísnější opatření

V Česku od soboty platí nový nouzový stav, plynule navazující na předchozí. Kvůli epidemii nemoci …